Od pewnego czasu wiadomo, że Houston Outlaws niedługo zmieni swojego właściciela. A wszystko dlatego, że OpTic Gaming, które dotychczas było posiadaczem ulokowanego w Teksasie slotu, zostało niedawno wykupione przez Immortals, czyli właścicieli innej drużyny z Overwatch League, Los Angeles Valiant.

Niewykluczone jednak, że właśnie poznaliśmy kupca, który w najbliższym czasie nabędzie prawa do Outlaws. Jak podają źródła serwisu ESPN, miałby nim być Lee Zieben, którego działalność opiera się na inwestycjach na rynku nieruchomości. Co więcej, Amerykanin miał rzekomo podpisać już list intencyjny i teraz do sfinalizowania transakcji pozostało zatwierdzenie wszystkich dokumentów oraz uzyskanie zgody samego OWL. Przewiduje się, że Zieben oficjalnie właścicielem formacji z Houston zostanie pod koniec sierpnia. Za ten przywilej ma on zapłacić aż 40 milionów dolarów – 30 milionów w postaci gotówki i papierów wartościowych, zaś pozostałe 10 milionów na poczet zaległych opłat franczyzowych w stosunku do Blizzarda.

Podczas trwającego właśnie drugim sezonie Overwatch League Houston Outlaws wygrało dziewięć z dwudziestu trzech rozegranych przez siebie spotkań. Z uwagi na to w ogólnej tabeli rozgrywek zajmuje dopiero piętnaste miejsce i ma coraz mniejsze szanse na to, by wywalczyć sobie awans do fazy pucharowej.