fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Esports Association poprowadzi prezydencką inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu

Kiedy pod koniec kwietnia bieżącego roku polskie media obiegła informacja o utworzeniu Narodowej Drużyny Esportu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, większość polskich fanów sportów elektronicznych cieszyła się, że głowa państwa dostrzegła potencjał, jaki drzemie w esporcie. Po kilku miesiącach od wielkiego ogłoszenia oficjalne kanały Narodowej Drużyny Esportu nieco ucichły, a entuzjaści esportu zaczęli zastanawiać się, czy projekt w ogóle nadal funkcjonuje. Dziś wiemy już, że prezydencka inicjatywa będzie kontynuowana, a to wszystko za sprawą połączenia sił z Esports Association, które ma poprowadzić projekt Prezydenta RP.

Polskie Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych – organizacja non-profit mająca na celu popularyzację i profesjonalizację sportów elektronicznych w Polsce – ma zamiar rozwijać narodową drużynę esportu, a patronat Prezydenta Andrzeja Dudy z pewnością pozwoli dotrzeć do mediów i środowisk na co dzień niezwiązanych z esportem. – To duże wyróżnienie i odpowiedzialność. Z Narodową Drużyną Esportu wiążą się ogromne nadzieje społeczności esportowej i zamierzamy pokierować tym projektem z pomocą najlepszych branżowych specjalistów. Patronat Pana Prezydenta potwierdza, że rozwój inicjatyw oddolnych w polskim esporcie to właściwy kierunek – powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Esports Association działa w polskiej branży sportów elektronicznych od 2016 roku i cyklicznie organizuje takie wydarzenia jak Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych czy też akademickie rozgrywki Edu Esports League. Kontynuując inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu, włodarze stowarzyszenia za cel postawili sobie wypracowanie przejrzystych i uznawanych przez całe środowisko esportowe zasad wyłaniania krajowych reprezentacji w dyscyplinach esportowych. Dodatkowo Esports Association chce promować nowoczesne rozwiązania wprowadzające świat polskich sportów elektronicznych na zupełnie nowy poziom.

Wątpliwości budzić nadal może jedna bardzo ważna kwestia, a mianowicie chodzi tutaj o ostatniego tweeta prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, z którego dowiedzieliśmy się o planach utworzenia reprezentacji Polski w esporcie. Zgodnie z naszymi informacjami powołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę Narodowa Drużyna Esportu najprawdopodobniej nie będzie jedyną inicjatywą tego typu w naszym kraju, a projekt PZPN-u nie jest powiązany z NDE w żaden sposób.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zakończyły się otwarte kwalifikacje do Ultraligi. W grze już tylko osiem zespołów

Otwarte kwalifikacje do Ultraligi cieszyły się sporym zainteresowaniem. Za nami sześć otwartych turniejów, z których ostatecznie osiem zespołów z najw...