Lista uczestników European Champios Cup powoli się zapełnia. W poniedziałek poznaliśmy pięć pierwszych zaproszonych drużyn, dziś natomiast kolejne cztery. W ten sposób wyłoniona została już ponad połowa stawki, której przyjdzie rywalizować o 60 tysięcy dolarów i wyjazd na lanowe finały na Maltę.

Przed dwoma dniami organizatorzy przekazali bardzo przyjemną dla polskich fanów wiadomość – turniejową przepustkę otrzymało Illuminar Gaming. Dla ekipy Pawła "innocenta" Mocka z pewnością bezpośrednie zaproszenie może być swego rodzaju uznaniem za solidnie wykonywaną pracę w ostatnim czasie i zadomowienie się w krajowej czołówce. Ale bez wątpienia nadwiślański skład, nawet mimo niekompletnych wiadomości co do rywali w rozgrywkach, czeka naprawdę trudna przeprawa.

Oprócz takich zespołów jak chociażby CR4ZY czy Heroic Polakom przyjdzie stanąć w szranki z silnymi drużynami, które dopiero dziś pojawiły się na liście uczestników. Wśród nich znalazło się między innymi biorące udział w nadchodzącym Majorze AVANGAR, a także dwie ekipy, które niedawno rywalizowały na Minorze – BIG oraz NoChance. Ostatnią zaproszoną jak na razie formacją jest Windigo Gaming, piastujące obecnie 24. pozycję w światowym rankingu.

Na ten moment pewne udziału w European Champions Cup są następujące formacje:

AVANGAR BIG CR4ZY
Team GamerLegion Heroic Illuminar Gaming
NoChance Sprout Windigo Gaming

European Champions Cup rozpocznie się 16 września i potrwa do listopada. Faza online pozwoli wyłonić cztery zespoły, które otrzymają przepustkę na lanowe zmagania na Malcie. Do tego kwartetu dołączy także czwórka zaproszonych ekip.