Patch 9.18 przyniósł nam także kolejne zmiany w trybie Teamfight Tactics. Tym razem oprócz standardowych zmian w balansie gry, twórcy postanowili dodać nowy system skrzyń niespodzianek. Wraz z nim przychodzi dodatek do tych skrzyń – Pomoc Neeko.

To właśnie wcześniej wspomniane skrzynie są głównym tematem patcha. Riot Games postanowiło zmienić sposób dystrybucji przedmiotów. Według nich ma to zapewnić utrzymanie różnorodności rozgrywek, ale także skupić się na balansie, aby każda gra była możliwie jak najbardziej fair. Zupełną nowością jest Pomoc Neeko, która tworzy jednogwiazdkową kopię wybranego przez nas bohatera. Dzięki temu przedmiotowi możemy dołączyć nowego herosa do naszej ławki czempionów.

Nowy system prezentuje się następująco:

  • zwykłe skrzynie zawierają złoto, bohaterów lub Pomoc Neeko,
  • nadzwyczajne skrzynie zawierają składniki przedmiotów, złoto, bohaterów lub Pomoc Neeko,
  • rzadkie skrzynie zawierają ukończone przedmioty, złoto, bohaterów lub Pomoc Neeko,
  • każdy gracz otrzyma mniej więcej tyle samo skrzyń w ciągu jednej gry,
  • każdy gracz otrzyma mniej więcej tyle samo składników przedmiotów w ciągu jednej gry.

Zmieniono także ilość doświadczenia potrzebną do awansowania na wyższy poziom. W przypadku poziomu 5., 6. i 7. mowa o zwiększeniu koniecznej liczby punktów z 10, 18 i 30 do 12, 20 oraz 32. W przypadku poziomu 8. i 9. wartości są większe, bo zwiększone z 48 do 50 i z 64 do 70 PD. Zmieniona została także delikatnie częstotliwość wypadania bohaterów dla poszczególnych kategorii, rozmiar puli bohaterów oraz zasady kumulowania przedmiotów.

Klasycznie zmiany otrzymali także poszczególni bohaterowie, klasy i pochodzenia. W przypadku Dzikich mamy do czynienia z dodaniem kolejnego efektu – skumulowanie czterech czempionów z tą cechą spowoduje, że nie będzie można uniknąć ich ataków podstawowych. Dodano także nowe premie dla kompozycji dziewięciu zabójców oraz dziewięciu czarodziejów. To pierwsze połączenie zapewnia 225% obrażeń trafień krytycznych i 40% szansy na trafienie krytyczne. W drugim przypadku czarodzieje zapewniają 175% mocy umiejętności wszystkim jednostkom.

Jeżeli lubiliście posiadać Evelynn w kompozycji, możecie nie być fanami obecnej aktualizacji. Zmniejszyła ona próg wykończenia z 65% zdrowia do 50%, a mnożnik obrażeń również został zmieniony, z 3/5/7 do 3/4/5. Za to fani Akali mogą się cieszyć, gdyż od teraz jej umiejętność zadaje 200/350/500 punktów obrażeń zamiast 150/275/400. Zmiany otrzymały także poszczególne przedmioty, m.in. K.W. Miecz, Mroźne Serce czy Naszyjnik Żelaznych Solari.

Oprócz zmian w balansie oraz dodania paru nowych rzeczy Riot Games dokonało naprawy wielu błędów w grze. Wprowadzono także nową ścieżkę dźwiękową, która zmienia się odpowiednio wraz z występowaniem kolejnych faz gry. Pełny opis patcha 9.18 Teamfight Tactics znajdziecie pod tym adresem.