STS
nRated
fot. Riot Games

nRated i Rogue na rozstaju dróg

Ultraliga zakończona, European Masters za nami, a więc czas powoli przygotowywać się do kolejnego sezonu rozgrywek. Podczas gdy fani mają za zadanie jedynie czekać na informacje dotyczące następnych edycji, przed drużynami znacznie trudniejszy orzech do zgryzienia. Muszą one przemyśleć swoje składy oraz sztaby szkoleniowe i podjąć decyzję odnośnie do potencjalnych zmian. Rogue takową decyzję zdążyło […]

Ultraliga zakończona, European Masters za nami, a więc czas powoli przygotowywać się do kolejnego sezonu rozgrywek. Podczas gdy fani mają za zadanie jedynie czekać na informacje dotyczące następnych edycji, przed drużynami znacznie trudniejszy orzech do zgryzienia. Muszą one przemyśleć swoje składy oraz sztaby szkoleniowe i podjąć decyzję odnośnie do potencjalnych zmian.

Rogue takową decyzję zdążyło już podjąć. Dzisiaj amerykańska organizacja ogłosiła rozstanie z dotychczasowym trenerem formacji grającej w Ultralidze – Christophem „nRatedem” Seitzem. Niemiec nie zagrzał na dłużej miejsca w sztabie szkoleniowym Rogue Esports Club, gdyż do drużyny dołączył raptem trzy i pół miesiąca temu, czyli w połowie czerwca.

Powodem rozstania z nRatedem mógł być rzecz jasna brak sukcesów REC. Największym osiągnięciem Rogue Esports Club przez ostatnie miesiące było pierwsze miejsce podczas fazy zasadniczej Ultraligi. Znacznie ważniejsze są jednak play-offy polskich rozgrywek, a w nich akademia Rogue musiała uznać wyższość devils.one, przegrywając 2:3 w finale i tracąc tym samym mistrzowski tytuł.

Wcale nie lepiej poszło REC podczas European Masters – co prawda udało się awansować do fazy grupowej, a następnie do play-offów, ale nie ulega wątpliwości, że Łotrzyki miały sporo szczęścia zarówno biorąc pod uwagę same okoliczności awansu do play-inów, jak i losowanie grup już w głównym turnieju. W ćwierćfinale ponieśli dotkliwą porażkę w starciu z Vodafone Giants i pożegnali się z szansami na podbój Europy.

Niewykluczone, że nRated nie będzie jedynym członkiem składu REC, który pożegna się z amerykańską organizacją. Kontrakty wszystkich zawodników wygasną już w listopadzie i wielce prawdopodobne, że do tego czasu poznamy już ich plany na kolejne miesiące, wliczając rzecz jasna szanse ich pozostania w Rogue.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Piąta edycja PACTit Challenge Ladies zawita na Poznań Game Arena

Zapowiedziano kolejne zmagania stworzone z myślą o przedstawicielkach kobiecej sceny CS:GO nad Wisłą. Jeszcze w październiku podczas Poznań Game Arena...