czekolad
fot. ESL

Czekolad i Freeze odejdą z MAD Lions?

Październik jest dla miłośników League of Legends okresem niesamowitych emocji. Niemniej nie chodzi tutaj wyłącznie o trwające Mistrzostwa Świata oraz związaną z nimi rywalizację najmocniejszych formacji, ale też o transferową karuzelę, która wraz z końcem sezonu nabiera sporego tempa. Dziś wielce prawdopodobne stało się to, że barwy klubowe wkrótce zmienią Paweł „Czekolad” Szczepanik oraz Aleš „Freeze” Kněžínek, gdyż obaj zawodnicy otrzymali pozwolenie od MAD Lions E.C. na rozpatrzenie ofert z innych zespołów.

Czekolad i Freeze znaleźli się w MAD Lions w zasadzie jakby z przypadku. Czeski marksman rozpoczynał przecież sezon 2019 w barwach Splyce Vipers, do którego w maju dołączył również polski midlaner. Ostatecznie na przełomie maja i czerwca spółka Overactive Media, do której dotychczas należała ekipa spod znaku węża, wykupiła MAD Lions, czego efektem była fuzja dwóch znanych marek. Sztab szkoleniowy Lwów postanowił w zaistniałej sytuacji spróbować rozwiązania z dziesięcioosobowym składem w letnim splicie LVP SuperLiga Orange. Koniec końców druga część sezonu nie była szczególnie dobra w wykonaniu graczy MAD Lions, bo ci zakończyli play-offy już na pierwszej rundzie, przez co nie mieli nawet szansy pokazać się w European Masters.

Po fuzji Czekolad nie otrzymał zbyt wielu okazji do pokazania się na Summoner’s Rift. Polski midlaner ewidentnie nie był ulubieńcem sztabu szkoleniowego, gdyż środek mapy przez znaczną część splitu okupował Prodromos „Pretty” Kevezitidis. Ostatecznie w letniej rundzie LVP SLO Czekolad został wybrany do wyjściowej piątki zaledwie pięć razy, co z całą pewnością nie jest szczytem jego ambicji. Nic więc dziwnego, że Polak wykazał chęć zmiany barw i dziś ogłosił, iż jest otwarty na ewentualny transfer.

Nieco inaczej sytuacja wyglądała w przypadku Freeze’a, bo ten nie został stłamszony w zespole przez Samuela „Samuxa” Fernándeza Forta. Czech wystąpił w jedenastu z osiemnastu meczów fazy zasadniczej, a w play-offach nie opuścił wyjściowego składu nawet na jedną mapę, co bez dwóch zdań działa na jego korzyść podczas okienka transferowego.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aleksib odrzucił wartą milion dolarów ofertę z Complexity?

Niedawno dobiegła końca pomajorowa rewolucja w szeregach Complexity Gaming, w wyniku której do zespołu dołączyli Will "RUSH" Wierzba oraz Benjamin "bl...