Można się było spodziewać, że Riot Games przygotuje na stream z okazji dziesięciolecia League of Legends coś specjalnego, ale takiego wysypu nowości chyba nikt się nie spodziewał! Twórcy LoL-a ciskali kolejnymi informacjami z rękawa jak szaleni, pokazując nam nie tylko te rzeczy, których wszyscy się spodziewali, ale nawet kilka takich, które możemy uznać za zaskoczenie. Poniżej krótkie streszczenie tego, co już wiemy.

Mobilna i konsolowa wersja League of Legends

Jeżeli dotychczas czegoś brakowało LoL-owi, to była to wersja na urządzenia przenośnie, w którą można by grać także poza domem. To niedopatrzenie zostało jednak już naprawione, gdyż Riot zaprezentował nam League of Legends: Wild Rift, które ukazać ma się już w 2020 roku na telefonach oraz konsolach mobilnych. Tytuł ma zostać opublikowany zarówno na system Android, na którym już teraz można się wstępnie zarejestrować pod tym adresem, jak na iOS-ie.

Szczegółowe informacje o LoL: Wild Rift znajdziecie tutaj:

https://cybersport.pl/226168/lol-wild-rift-na-smartfony-i-konsole-zapowiedziany-co-juz-wiemy/

Projekt A, czyli first person shooter od Riotu

O pierwszoosobowej strzelance od Riotu plotkowano już od wielu miesięcy – wielu upatrywało w niej nawet potencjalnego pogromcy Counter-Strike'a. I wreszcie mamy coś więcej, czyli potwierdzenie prac od fragmenty gameplayu. Twórcy już teraz zapewniają, że jedną z kluczowych rzeczy w ich taktycznym FPS-ie, który stylem graficznym przypomina nieco Team Fortress 2 czy też Dishonored, będzie zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń przed cheaterami. Premiera? Jeszcze nie wiadomo, więcej szczegółów mamy otrzymać w 2020 roku.

Przeczytaj więcej:

https://cybersport.pl/226139/csgo-boj-sie-tworcy-lol-a-zapowiadaja-projekt-a-gdy-pierwszoosobowa-strzelanke/

Projekt L, czyli bijatyka od Riotu

FPS to nie jedyna nowa gra, o której mówiło się od dawna, a która została wreszcie oficjalnie potwierdzona. Riot ogłosił bowiem, iż pracuje również nad bijatyką, dodając jednocześnie, że w najbliższym czasie nie mamy co spodziewać się większej liczby szczegółów. Na osłodę pozostaje nam więc krótki fragment rozgrywki, chociaż warto mieć na uwadze, że to zapewne wczesna wersja afla.

Dowiedz się więcej:

https://cybersport.pl/226115/powstaje-bijatyka-w-swiecie-lol-a-to-juz-oficjalna-informacja/

Projekt F, czyli MMO w uniwersum LoL-a

Mało wam projektów? Proszę bardzo, oto kolejny – sieciowa gra MMO, która dziać się ma w świecie League of Legends. A coś więcej? Cóż... Na razie trudno powiedzieć, bo twórcy nie zdradzili zbyt wiele, co pozwala domniemywać, że tytuł znajduje się dopiero we wczesnej fazie produkcji i pewnie minie jeszcze trochę czasu, nim Riot uchyli nam nieco więcej rąbka tajemnicy. A na razie musimy zadowolić się krótkim teaserem, który został zaprezentowany podczas rocznicowego streama:

Dowiedz się więcej:

https://cybersport.pl/226258/riot-pracuje-nad-mmo-w-swiecie-league-of-legends/

Serial animowany w świecie League of Legends

LoL znany jest z pieczołowicie przygotowanych filmów animowanych zapowiadających m.in. nowe postacie czy też pełniących funkcję teledysków do oficjalnych utworów Worlds. Teraz Riot idzie więc za ciosem i zapowiada serial animowany pt. tytułem Arcane. I to w sumie tyle, co na razie wiemy – pierwszy trailer Arcane możecie zobaczyć, klikając w poniższy link:

https://cybersport.pl/226110/zobacz-pierwsza-zapowiedz-animowanego-serialu-w-swiecie-lol-a-arcane-ma-zadebiutowac-w-2020-roku/

Po LoL-u i Teamfight Tactics przyszła pora na grę karcianą

Każde szanujące się studio musi mieć swoją grę karcianą. Taką ma Blizzard, taką ma Valve, posiada ją też CD PRojekt RED. Teraz do tego grona dołącza również Riot, który zapowiedział Legends of Runeterra, czyli karciankę w świecie LoL-a. Tytuł ma być dostępny nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na urządzeniach przenośnych z Androidem i iOS-em. Zainteresowani? Już teraz możecie rejestrować się pod tym adresem.

Legends of Runeterra

“Time for a true display of skill!” Who’s ready to take on Runeterra?

Go to https://playruneterra.com and pre-register for a chance to play in this preview patch and other upcoming events.

Posted by Legends of Runeterra on Tuesday, 15 October 2019

Więcej o Legends of Runeterra przeczytasz tutaj:

https://cybersport.pl/226120/nowa-karcianka-od-riotu-legends-of-runeterra-zapisy-do-bety-trwaja/

Chcesz zostać menadżerem drużyny LoL-a? Teraz już możesz

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być odpowiedzialnym za drużynę League of Legends, to Riot przychodzi z odpowiedzią. A wszystko za sprawą LoL Esports Manager, czyli gry menadżerskiej, w której będziemy zarządzać takimi aspektami, jak strategia drużyny czy też dobór picków i banów. Tytuł ma charakteryzować się rozwiniętą sztuczną inteligencją komputerowych rywali, ale jednocześnie pozwalać także na wspólną zabawę z żywymi przeciwnikami. Początkowo menadżer, który ma ukazać się w 2020, dotyczyć będzie tylko LPL, ale w przyszłości planowane jest rozszerzenie bazy danych o inne ligi.

Więcej na temat tej produkcji przeczytacie w poniższym artykule:

https://cybersport.pl/226158/i-ty-mozesz-zostac-menadzerem-druzyny-lol-a-zapowiedziano-lol-esports-manager/

Nowa bohaterka z animowanym zwiastunem

Fani LoL-a od pewnego czasu śledzili doniesienia związane z nową bohaterką. Tą wedle wszystkich przewidywań miała być Senna, czyli małżonka dobrze znanego graczom Luciana, która teraz otrzymała wreszcie animowany zwiastun. Związek dwójki bohaterów jest niezaprzeczalny, toteż nic dziwnego, że Riot w materiale wideo nawiązał właśnie do tego elementu lore. Film można obejrzeć poniżej:

Teamfight Tactics na urządzenia mobilne

Mamy również dobre wieści dla fanów Teamfight Tactics, wszak gra trafi na urządzenia mobilne! Już teraz można wstępnie zarejestrować się w sklepie Google Play, a więcej informacji znajdziecie w naszym artykule:

https://cybersport.pl/226169/riot-games-potwierdza-teamfight-tactics-juz-niebawem-na-urzadzeniach-mobilnych/

Cóż więcej powiedzieć? Przed fanami stworzonego przez Riot uniwersum naprawdę intensywne miesiące, podczas których co chwilę będą bombardowani kolejnymi informacjami związanymi z nadchodzącymi projektami czy też nowinkami w tych już istniejących.