Nowa postać, osłabienia Kai'Sy i Kayle, wzmocnienia Sejuani oraz Sylasa – to tylko część zmian, które pojawią się w najnowszej aktualizacji League of Legends oznaczonej numerem 9.22. Łatka ta jest zarazem ostatnią, która pojawi się w obecnym sezonie, przez co możemy uznać ją za preludium do nowości, które pojawią się już za dwa tygodnie.

Na największą uwagę zasługuje oczywiście nowa postać. Senna, bo tak jej na imię, będzie bohaterką wspierającą wykorzystującą mechanikę strzelca. Weteranom gry takowe połączenie może wydawać się dziwne i nietypowe, dlatego też na szczególną uwagę zasługują umiejętności, którymi będzie dysponować postać – mowa tutaj między innymi o ultimate o globalnym zasięgu oraz E zapewniającym kamuflaż wszystkim sojuszniczym jednostkom. Na jej pojawienie się na Polach Sprawiedliwości będziemy musieli jednak poczekać – Senna będzie dostępna 4 dni po wyjściu patcha, czyli 10 listopada.

Przejdźmy do zmian dotyczących pozostałych, istniejących już herosów, zaczynając od dżunglerów. Ivern przeszedł mały lifting Zaklinacza Korzeni (Q), dzięki któremu od teraz będzie zawsze doskakiwał w zasięg walki wręcz celu, a na dodatek Riot wyeliminował błąd sprawiający, że Ivern lądował w nieodpowiednich miejscach po użyciu umiejętności. Sojusznicy także przestaną się teleportować do, jak podkreślili twórcy, "niespodziewanych miejsc" w momencie, gdy Zielony Ojciec będzie doskakiwać do unieruchomionego celu. Także entuzjaści Sejuani mają powody do radości – otrzymuje ona stosunkowo niewielkie, lecz przyjemne wzmocnienia. Poza podbiciem cyferek w podstawowych statystykach tego czempiona zwiększono podstawowe obrażenia na Arktycznym Natarciu (Q) oraz przelicznik mocy umiejętności z 0,4 na 0,6.

Osłabiona została natomiast Kayle. Postać, która ostatnio bardzo często pojawiała się na Fields of Justice, wydawała się od jakiegoś czasu zbyt silna i Riot Games postanowił zredukować jej siłę. Uderzono przede wszystkim w Promienny Wybuch (Q), który będzie zadawać mniej bazowych obrażeń. Jej przeżywalność na linii również będzie mniejsza, a to wszystko przez zwiększenie kosztów many Astralnego Błogosławieństwa (W). Oberwało się także Pantheonowi i jego Kometarnej Włóczni, która będzie posiadała niższy próg wykończenia (20%) oraz 30% redukcję obrażeń przeciwko stworom.

Bohaterzy z dolnej olei także zostali poddani niewielkim osłabieniom. Mowa tutaj głównie o Ashe, której zwiększono koszt many W, czy też o Blitzcranku z obniżonymi obrażeniami Rakietowego Chwytu (Q). Kai'Sa także nie zdołała uciec od "nerf hammera" – od teraz jej Icathiański Deszcz (Q) będzie zadawał o 5% mniej obrażeń odosobnionym wrogom. Twórcy gry chcą jej w ten sposób osłabić zbyt dużą siłę tej postaci w pojedynkach jeden na jeden w późnej fazie gry.

To nie wszystkie zmiany, jakie zostaną wprowadzone w aktualizacji 9.22. Do wszystkich naprawionych błędów, nowych skórek oraz innych, mniej znaczących zmian odsyłamy do pełnej listy modyfikacji w aktualizacji.