Nieoficjalnie: MAD Lions zastąpi Splyce w LEC

Od kilku tygodni los Splyce wydaje się bardzo niepewny. Już we wrześniu serwis Dexerto.com donosił, że amerykańska organizacja może całkowicie zniknąć z esportowej mapy świata, dziś natomiast udało nam się potwierdzić, że zabraknie jej w kolejnym splicie League of Legends European Championship.

Splyce było jedną z dziesięciu ekip, które rok temu otrzymały miejsce w odświeżonych europejskich rozgrywkach LoL-a, które wówczas przeszły na system franczyzowy. W tym samym okresie formację przejęła także spółka OverActive Media i to właśnie ona ma stać za wycofaniem się drużyny z LEC. A warto pamiętać, że znany m.in. z Illuminar Gaming Marek „Humanoid” Brázda oraz jego koledzy dopiero co osiągnęli największy w historii organizacji sukces i dotarli do ćwierćfinału Worldsów. Wygląda jednak na to, że był to łabędzi śpiew popularnych Węży.

Rezygnacja Splyce nie oznacza jednak, że OverActive całkowicie straci slota na Starym Kontynencie. Według naszych informacji spółka zamierza w wiosennym splicie 2020 roku wystawić zespół pod nazwą MAD Lions. Włodarze z Kanady posiadają prawa także do tej marki i wygląda na to, że dokonają oni tego, czego nie udało im się rok temu. Przypomnijmy, że wówczas sporo mówiło się o pojawieniu się hiszpańskich Lwów w LEC m.in. dzięki wsparciu Realu Madryt, ostatecznie jednak do niczego nie doszło. Niemniej co się odwlecze, to nie uciecze.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy Jankos zostanie mistrzem świata? Sprawdzamy ofertę STS na finał Worlds 2019

Już za dwa dni w Paryżu dojdzie do historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy od 2009 roku w wielkim finale jednej z najważniejszych i największych imp...