W połowie października Riot Games odpalił potężne bomby, prezentując nam kilka projektów, nad którymi firma obecnie pracuje. Wśród nich znalazł się także Projekt A, czyli taktyczna strzelanka pierwszoosobowa, która garściami zdaje się czerpać z takich tytułów, jak Counter-Strike czy też Overwatch.

O grze od samego początku zrobiło się bardzo głośno, a część osób ze sceny chociażby CS:GO otwarcie przyznało, iż nie może doczekać się nadejścia nowego tytułu. Sami twórcy zapewniali, że całość powstaje przy wsparciu osób obeznanych w branży i najwyraźniej nie kłamali. Dziś np. dowiedzieliśmy się, że za stronę biznesową Projektu A odpowiadać będzie Kasra Jafroodi, który ostatnie dwa lata spędził w Blizzardzie. Tam do jego obowiązków należała działalność stricte esportowa – był on bowiem głównym analitykiem działu elektronicznej rywalizacji, jednocześnie nakreślając strategię rozwoju tego oddziału spółki.

Jafroodi to kolejna już osoba z branży, która zdecydowała się pomóc Riotowi w procesie kreowania nowej marki. Już jakiś czas temu o swoich działaniach w zakresie powstawania Projektu A poinformował też Sal „Volcano” Garozzo, czyli twórca map. Fani Counter-Strike'a: Global Offensive najbardziej mogą kojarzyć Amerykanina z uwagi na arenę o nazwie Cache, której był on współtwórcą.