Upset, Schalke 04, LEC 2019 Summer półfinał
fot. Riot Games

Upset i Schalke 04 na rozstaju dróg. Nie dojdzie do przedłużenia kontraktu

Koniec pewnego epizodu w FC Schalke 04 Esports. Klub sportowy z Gelsenkirchen rozstał się ze swoim dotychczasowym botlanerem, Eliasem „Upsetem” Lippem, który grał na dolnej alejce w barwach S04 przez ostatnie trzy lata. Choć jego kontrakt teoretycznie wciąż obowiązuje do 18 listopada, to Schalke już teraz ogłosiło, że do przedłużenia umowy nie dojdzie.

Upset dołączył do Schalke 04 w styczniu 2017 roku, wkrótce po tym, jak jego drużyna spadła do drugiej klasy rozgrywkowej w Europie. Już w pierwszym roku gry pod banderą S04 zespół niemieckiego marksmana wywalczył sobie powrót do EU LCS, a w nim po nieudanym pierwszym splicie zaczęło walkę o miejsce na Worlds. I choć Schalke zdobyło wicemistrzostwo rundy letniej sezonu 2018, a sam Upset został uhonorowany miejscem w All-Pro Teamie, w meczu o być albo nie być na 18-latek i jego kompani musieli wyższość G2 Esports. Podobny przebieg miał również ten rok – nieudany wiosenny split został przyćmiony sukcesem w letniej rundzie, jakim było zajęcie trzeciego miejsca w play-offach. Raz jeszcze jednak Schalke musiało uznać wyższość rywala w meczu o miejsce na Worlds – tym razem lepsze okazało się Splyce. Jeśli Upset będzie miał kolejną okazję do debiutu na Worlds, to już reprezentując barwy innego zespołu.

W ciągu ostatnich lat Elias rozwinął się w ogromnym stopniu, a jego kariera jest doskonałym przykładem zrównoważonej pracy, jaką Schalke 04 prowadzi w esporcie. Pomogliśmy Eliasowi na jego drodze z utalentowanego nowicjusza do pozycji profesjonalisty i wsparliśmy go w rozwoju zarówno jako osoba, jak i jako gracz. Jesteśmy z tego niezwykle dumni – oznajmił Tim Reichert, Chief Gaming Officer w FC Schalke 04 Esports.

Tak prezentuje się obecny skład FC Schalke 04 Esports:

  • Andrei „Odoamne” Pascu
  • Jonas „Memento” Elmarghichi
  • Felix „Abbedagge” Braun
  • Lee „Ignar” Dong-geun
  • Dylan Falco (trener)

Niewykluczone, że na tym zmiany w składzie S04 się nie skończą. Tylko trzej gracze, wliczając w to skład akademii, wciąż ma ważne kontrakty z niemiecką organizacją. Są nimi Felix „Abbedagge” Braun, Jonas „Memento” Elmarghichi oraz Daniyal „Sertuss” Gamani. Kontrakty wszystkich pozostałych graczy kończą się 18 października.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ASTRO GAMING prezentuje wysoce konfigurowalny, modularny pad C40 TR

Pierwszy kontroler Astro Gaming dla PlayStation 4 i PC został zaprojektowany tak, by zaskoczyć i spełnić oczekiwania nawet profesjonalnych graczy. LO...