Ogłoszono kolejną odsłonę PLE w LoL-a! Ujawniamy składy uczestników

Od wielu miesięcy w kuluarach rozmawiano o tym, że już pod koniec roku będziemy mieć okazję zobaczyć zmagania w League of Legends w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Włodarze rozgrywek nareszcie przerwali milczenie i ujawnili wszelkie szczegóły na temat nadchodzącego wielkimi krokami PLE.

Pierwszy etap organizowanej przez Fantasyexpo ligi miał miejsce w czerwcu bieżącego roku w Warszawie, kiedy to najlepsi okazali się reprezentanci devils.one. Co ciekawe wówczas Tobiasz „Agresivoo” Ciba i jego kompani w finale zmierzyli się z drugim składem DV1, znanym obecnie jako Komputronik Gaming Scouting Grounds. Po pięciu miesiącach rozgrywki doczekały się drugiego etapu, który będzie miał miejsce 21-24 listopada.

Format drugiej odsłony PLE nie będzie należał do najbardziej skomplikowanych. W zawodach udział weźmie w sumie osiem formacji, które na wstępie zostaną podzielone na dwie grupy. W związku z tym 21-22 listopada rozegrana zostanie faza grupowa, w której zobaczymy format GSL, a więc drabinkę podwójnej eliminacji. Inauguracyjne pojedynki oraz mecze zwycięzców zostaną rozstrzygnięte poprzez pojedyncze spotkanie na Summoner’s Rift, natomiast decydujące o spadku lub awansie mecze dolnej części drabinki będą seriami BO3. Względem powyższego awans do fazy pucharowej wywalczą dwa zespoły z obu zbiorów.

Półfinały odbędą się w sobotę, 23 listopada i będą rozgrywane w formacie najlepszy z trzech. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku finału, który zobaczymy w niedzielę, 24 listopada, gdyż ten zostanie rozstrzygnięty systemem BO5. Triumfatorzy zmagań otrzymają w sumie 10 000 złotych, jednakże pieniądze nie są jedyną nagrodą, o jaką walczyć będą uczestnicy. Drużyny w pierwszej edycji zdobywały bowiem punkty i podobnie będzie również w drugiej odsłonie. Zgromadzone punkty będą decydować o tym, kto weźmie udział w gauntlecie podczas grudniowych finałów Polskiej Ligi Esportowej 2019 w League of Legends. Przypomnijmy, że zwycięzca finałów, na których pojawi się sześć najlepszych zespołów, zgarnie aż 40 000 złotych.

Poniżej przedstawiamy aktualną punktację uczestniczących formacji:

  • 75 punktów – Komputronik Gaming Scouting Grounds
  • 25 punktów – Illuminar Gaming
  • 20 punktów – PRIDE
  • 15 punktów – AVEZ Esport
  • 10 punktów – ROŁG SKŁAD
  • 10 punktów – piratesports
  • 0 punktów – Together Esports
  • 0 punktów – Diablo Chairs

Zgodnie z informacjami, do których dotarł nasz portal, tak prezentować będą się składy wszystkich uczestników listopadowej odsłony PLE:

AVEZ Esport

Diablo Chairs

Illuminar Gaming

Komputronik Gaming Scouting Grounds

Czaru Unknown Konektiv Agresivoo
Bolszak CrAzY Rybson Sinmivak
bucu Fresskowy Sebekx Cinkrof
Trenie Defles Puki Style Bruness
Grk Iluzjonist delord Matislaw
Czajek
Lucker
svns
Erdote
Highway
suk1 Nejvi VoV Zetural

piratesports logo

piratesports

PRIDE

ROŁG SKŁAD

 Together Esports

Melonik Eścik Kackos Sater
Tabasko Kizuro Wysek Bat0n
niQ Oran Czekolad vvarion
Dambaj Ejsner itzRenifer Chosii
Pyrka kubYD xCharm Zamulek
WillTheScout
Flash Thouruk Mystiques chudy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze eliminacje do WESG w CS:GO już w piątek. Zapisy trwają!

Kolejna edycja World Electronic Sports Games coraz bliżej. Nim jednak drużyny i zawodnicy pojawią się w Chongqing, by powalczyć o łączną pulę nagród w...