Już dziś bramy gry Legends of Runeterra zostaną ponownie otwarte dla graczy. W tym newsie wytłumaczymy, jak uzyskać dostęp do beta wersji gry, a także pokrótce opiszemy nadchodzące zmiany i zupełnie nowy tryb gry, Ekspedycje.

Kolejna tura testów przyniesie nam wspomniany wcześniej zupełnie nowy tryb rozgrywki. Ekspedycje to nic innego jak tworzenie talii podczas samej rozgrywki. Jeżeli są tutaj fani Magic: The Gathering, to na pewno bliski będzie im turniejowy system booster draftu. Dlaczego o tym wspominam? Podobnie jak w MtG, co rundę (a będzie ich łącznie 15) będziemy dostawać trzy opcje wyboru kart, do momentu aż nasza talia nie zostanie skompletowana. Także gracze Hearthstone'a nie będą tutaj zaskoczeni tym trybem gry – tutaj jego odpowiednikiem jest Arena.


To jednak nie koniec zmian – dzisiaj będzie można przetestować ponad 40 zmienionych kart i wiele usprawnień technicznych klienta gry. Otrzymacie także dużo bonusowych dodatków do talii w ramach podziękowań od Riot Games za testowanie karcianki. Dostaniecie także 8000 odłamków oraz specjalny Token Ekspedycji, dzięki któremu będziecie mogli zagrać w nowy tryb zupełnie za darmo. A ci, co już wcześniej mieli okazję brać udział w beta testach, nie muszą się martwić. Wszystkie dotychczasowe uzbierane przez was rzeczy zostaną zachowane, podobnie jak stworzone przez Was wcześniej talie.

Odpowiadamy także na pytanie, jak uzyskać dostęp do bety – sposoby są dwa:

  • Uzyskanie dostępu od samego Riot Games: Rejestrując się na stronie Runeterry, zapisujemy się do kolejki betatesterów i przy odrobinie szczęścia zostaniemy wybrani przez Riot Games do testowania Legends of Runeterra.
  • Druga opcja zakłada oglądanie kanału na platformie Twitch.tv, na którym będą odbywały się streamy z gry. Jeżeli połączyliśmy konto gry z kontem na Twitchu, wtedy otrzymamy dostęp do opcji Twitch Drops (jak to zrobić można zobaczyć TUTAJ) i podczas oglądania transmisji może nam pojawić się komunikat o uzyskaniu dostępu do bety. Sami użytkownicy zgłaszają, że ich czas oczekiwania na otrzymanie dostępu do gry w ten sposób wynosił od kilkunastu minut do kilkunastu godzin.

Twórcy gry poinformowali także o planach związanych z oficjalną premierą gry. Na infografice umieszczonej w artykule o nowej aktualizacji możemy zobaczyć, że na początku 2020 roku uruchomiona zostanie zamknięta beta, w której otwarte zostaną m.in. kolejki rankingowe. Nieco później po przetestowaniu nowych rozwiązań ma zostać uruchomiona oficjalna wersja gry.