Nie widać końca zmian w LCK, a karuzela transferowa dotarła także do KT Rolster. Tam z posadami trenerów pożegnali się Jung "NoEX" Je-seung oraz Son "Sonstar" Seung-ik. Na ich miejsce pojawią się aż trzy nowe twarze, które będą reprezentować drużynę w nadchodzącym sezonie League of Legends Champions Korea. Nowy sztab szkoleniowy to Kang "Hirai" Dong-hoon na pozycji głównego trenera oraz Choi "Acorn" Chejon-ju i Choi "supreme" Seung-min jako jego asystenci.

KT Rolster podkreśliło, że decyzja o rozwiązaniu kontraktów z poprzednimi szkoleniowcami została podjęta po długich dyskusjach oraz za obopólną zgodą. NoEX był trenerem nieprzerwanie od grudnia 2016 roku, natomiast Sonstar dołączył do niego rok później po przygodzie z europejskimi formacjami w ówczesnym LCS. Po rozwiązaniu kontraktu oboje dołączają do grona osób dostępnych na rynku transferowym.

Zmiany te są pokłosiem wyników zespołu w poprzednim sezonie LCK, którego formacja na pewno nie może zaliczyć do udanych. Drużyna zajęła odpowiednio 9. miejsce w splicie wiosennym i 8. miejsce na koniec sezonu regularnego, osiągając wynik 6 zwycięstw i 12 porażek. Zdecydowanie jest to rezultat poniżej oczekiwań, zwłaszcza że ekipa długo utrzymywała status "jednej z najlepszych w LCK". Same zmiany też są nieco kontrowersyjne w obliczu ostatnich doniesień dotyczących oskarżeń KT Rolster wobec Kingzone DragonX, gdyż wszyscy nowi szkoleniowcy poprzednio pracowali w... właśnie DragonX.

Sami trenerzy poza epizodem w Kingzone DragonX mają warte uwagi CV. Cała trójka miała okazję trenować, wspólnie bądź osobno, takie zespoły jak Longzhu Gaming, Samsung Blue czy LGD Gaming, a w przypadku m.in. Hiraia mówimy o aż dziewięcioletnim doświadczeniu z pracą z różnymi  zespołami.