Po nieudanej próbie awansu do Ultraligi włodarze Together Esports skupili się na rozwoju dywizji CS:GO, Sim Racing, FIFY 20 oraz Fortnite'a. Jak jednak możemy przeczytać na fanpage'u organizacji, prace nad projektem drużyny League of Legends trwały przez kilka ostatnich miesięcy i już teraz wiemy, kto będzie reprezentował barwy TGE jeśli chodzi o zmagania na Summoner's Rift.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy szansę zagrać w Polskiej Lidze Esportowej i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć założone cele. Zbudowaliśmy skład z niedocenianych, lecz utalentowanych graczy na polskiej scenie League of Legends i jestem przekonany, że mamy potencjał na to, aby powalczyć w PLE. Przed nami spotkania z drużynami, które mają wyrobioną markę i będą stawiane w roli faworytów, lecz Together Esports lubi zaskakiwać i tym razem również mamy zamiar namieszać. W takim składzie personalnym jesteśmy w stanie to zrobić — mówi Team Manager, Kamil "Chudy" Chudzik.

Dołączenie do Together wiążę z ogromnymi nadziejami. Do zespołu trafiłem po tym, jak skontaktował się ze mną Sater, który wcześniej już z organizacją współpracował i zapewnił mnie, że ta ekipa może pomóc mi, a ja ekipie wejść na wyższy poziom. Co do indywidualnych umiejętności pozostałych członków projektu nigdy nie miałem wątpliwości, a z czasem pojawiło się dodatkowo spoiwo w postaci bardzo dobrej atmosfery. Pozytywne nastawienie wszystkich graczy jest kluczowe i dzięki niemu nie czuję presji czy stresu, lecz chęć dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze i wygrywania. Mój debiut w Ultralidze nie był zbyt udany, więc mam coś wspólnego z TGE. To sprawia, że każda strona ma motywację, by ciężko pracować nad tym, żeby w ramach Polskiej Ligi Esportowej pokazać się jak najlepiej — mówi Dominik "Zamulek" Biela.

Together rozpoczęło inwestycje w League of Legends od przejęcia składu Katastrofy Awionetki. Jedynym członkiem tamtej drużyny, który został uwzględniony w obecnej, jest grający na górnej alei Bartosz "Sater" Szabliński. Co ciekawe w pewnym momencie swojej kariery występował on w jednej drużynie ze swoim imiennikiem i obecnym leśnikiem TGE, Bartoszem "Bat0nem" Wickiem – miało to miejsce w Digital Paradox. Z kolei Kamil "Chosii" Chosa, czyli nowy środkowy, grał dla DGPX zaledwie kilka miesięcy przed swoimi kolegami. Natomiast Dominik "Zamulek" Biela jest młodym, bo zaledwie 15-letnim strzelcem, który już może się pochwalić występami w Ultralidze, gdzie reprezentował barwy Actiny PACTU. W ekipie tej znajdował się również Mateusz "vvarion" Pieńkosz, który pełni rolę drugiego dżunglera TGE. Niewiele wiadomo o wspierającym, czyli Kamilu "WilluTheScoucie" Hałaczu, jednak posiada on rangę Grandmaster na serwerze EUW i świetnie prezentuje się na inicjatorach takich, jak Pyke, Blitzcrank czy Rakan.

Zawodników Together będziemy mogli zobaczyć już wkrótce podczas PLE, które rozpocznie się za niecały tydzień. Warto dodać, że zagrają w meczu otwarcia, więc będą mieli świetną okazję, by zrobić na publiczności dobre wrażenie i rozpocząć rozgrywki z wysokiego C.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład:

Bartosz "Sater" Szabliński
Bartosz "Bat0n" Wick
Mateusz "vvarion" Pieńkosz
Kamil "Chosii" Chosa
Dominik "Zamulek" Biela
Kamil "WillTheScout" Hałacz
Kamil "Chudy" Chudzik