Okno transferowe na profesjonalnej scenie League of Legends nie zawsze dotyczy tylko samych zawodników. Idealnym tego przykładem jest DAMWON Gaming, które dziś poinformowało, że postanowiło nie przedłużać kontraktu ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem, Kimem "Kimem" Jung-su, który rozpoczął współpracę z formacją pod koniec 2018 roku.

Dla 31-latka sezon 2019 był nad wyraz udany, bo nie dość, że jego zespół w pierwszym splicie League of Legends Championship Korea znalazł się w ścisłej czołówce, to w znaczącym stopniu przyczynił się do triumfu Korei w trakcie Rift Rivals 2019. To jednak nie było wszystko, bo prawdziwą sensacją był sezon letni, podczas której DAMWON zajęło trzecią lokatę, włączając się do walki o awans na Worlds 2019, co ostatecznie zespół ten osiągnął, wygrywając LCK Regional Finals.

W trakcie rundy play-in mistrzostw świata podopieczni Jung-suna nie tylko zdeklasowali rywali w fazie grupowej, ale także świetnie poradzili sobie w drugim etapie, zapewniając sobie awans na turniej główny. W nim natomiast koreański zespół także zachwycał, wygrywając grupę D i wchodząc do play-offów, gdzie finalnie uległ G2 Esports. Na obecną chwilę nie wiadomo, kto zastąpi Kima w roli trenera.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł: