W ciągu ostatnich dwóch lat prestiż League of Legends Pro League znacząco urósł, a to przede wszystkim za sprawą wywalczenia przez zespoły z tej ligi dwóch tytułów mistrzów świata. Stąd też sporo południowokoreańskich zawodników postanowiło emigrować właśnie do najlepszej chińskiej ligi. Jednym z wyjątków jest Jin "Mystic" Seong-jun, który po ponad czterech latach obecności na chińskiej scenie zdecydował się wrócić na rodzime podwórko.

24-latek zdecydował się powrócić do Korei Południowej, gdzie znalazł nowy zespół. Mowa tutaj o Afreeca Freecs, czyli uczestniku League of Legends Championship Korea, który w ostatnim roku nieco podupadł na formie. Zakończony przed kilkoma tygodniami sezon był dla tej formacji trudny, szczególnie w etapie wiosennym, gdzie uplasowała się na ósmej pozycji, nie wchodząc tym samym do play-offów. Nieco lepiej Afreeca Freecs poradziło sobie latem, wchodząc do fazy pucharowej, gdzie ostatecznie zakończyło walkę na szóstej pozycji.

Mimo poprawy wyników latem włodarze organizacji musieli uznać, że to za mało i konieczne będą zmiany, które pomogą wyjść drużynie z dołka. Być może lekarstwem na problemy ćwierćfinalistów Worlds 2018 będzie właśnie Mystic. Zawodnik ten od 2015 roku reprezentował barwy Teamu WE, który miewał lepsze i gorsze okresy, a do jego sukcesów niewątpliwie należy zaliczyć triumf w play-offach LPL Spring 2017, a także wygranie Regionalnych  Finałów oraz dojście do półfinału Worlds 2017. Z kolei do porażek niewątpliwie należy wpisać m.in. ostatni split LPL, gdzie Mystic i spółka nie awansowali nawet do fazy pucharowej letniego spltiu, plasując się na dziewiątej pozycji.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł: