Kolejna renomowana chińska organizacja rozpoczęła proces modernizacji swojego składu League of Legends na sezon 2020. Oczywiście chodzi o Royal Never Give Up, które dziś nad ranem poinformowało o zakończeniu współpracy ze swoim dotychczasowym leśnikiem. Szeregi formacji opuszcza Hung "Karsa" Hao-Hsuan, który spędził w niej niespełna dwa lata.

22-latek zasilił RNG w grudniu 2017 roku, kiedy po zdominowaniu tajwańskiej ligi rozstał się z Flash Wolves. Przez ten okres Karsa wywalczył szereg tytułów, w znaczącym stopniu przyczyniając się do zdobycia dwóch tytułów mistrzowskich LPL przez Royal Never Give Up. Tajwańczyk może pochwalić się także dużym doświadczeniem na międzynarodowej scenie, bo od 2015 roku regularnie rywalizuje na Worlds, a na dodatek zanotował trzy występy na Mid-Season Invitational.

Kłopoty pojawiły się na przestrzeni ostatniego roku, kiedy to dyspozycja RNG znacząco się pogorszyła. Przekonać się mogliśmy o tym w trakcie wiosennej rundy LPL, gdzie Karsa i spółka znaleźli się na 5-6. pozycji. Nieco lepiej wyglądał dla RNG split letni, w którym zespół Karsy wywalczył wicemistrzostwo i awansował na Worlds 2019, gdzie szybko zderzyło się z brutalną rzeczywistością. Faworyzowane przez wielu Royal Never Give Up całkowicie rozczarowało swoich fanów, odpadając z rywalizacji już na etapie fazy grupowej. To finalnie musiało mieć znaczący wpływ na sytuację w drużynie, co z kolei zaowocowało nieprzedłużeniem kontraktu.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł: