Wczoraj twórcy Apex Legends zaanonsowali wprowadzenie zmian w systemie zwiększania poziomu gracza. Zostanie podniesiony między innymi maksymalny poziom konta i zmieni się także system przyznawania nagród za postępy w zbieraniu doświadczenia.

Jest to całkiem spora aktualizacja, zwłaszcza że dzięki niej gracze będą mogli od teraz osiągnąć aż pięćsetny poziom i zdobyć aż 199 pakietów Apex po drodze do wspomnianego pułapu. Do samego awansu będzie także wymagana mniejsza liczba punktów doświadczenia – twórcy zapowiadają, że PD potrzebne do zdobycia setnego poziomu "spadnie w ten sposób o około pięć procent". Najważniejszą informacją jest jednak sam fakt, że maksymalny poziom konta został zwiększony z setnego do aż pięćsetnego.

Pojawi się także nowy system dystrybucji pakietów Apex za osiągane przez nas kolejne kamienie milowe – od teraz pakiety będą rozdzielane w następujący sposób:

  • Poziomy od 2. do 20.: jeden pakiet co poziom (łącznie 19 pakietów Apex),
  • Poziomy od 22. do 300.: jeden pakiet co dwa poziomy (łącznie 140 pakietów Apex),
  • Poziomy od 305. do 500.: jeden pakiet co pięć poziomów (łącznie 40 pakietów Apex),
  • Po każdym awansie wciąż będzie przyznawana nagroda w postaci 600 żetonów legend, a po osiągnięciu maksymalnego poziomu – co 18000 punktów doświadczenia.

Gracze otrzymają także zupełnie nowe odznaki za każde zdobyte dziesięć poziomów, począwszy od 110. do pięćsetnego. Ponadto, co każde sto poziomów będzie można otrzymać pamiątkowe zawieszki do broni.

[caption id="attachment_233267" align="alignnone" width="1120"] fot. EA.com[/caption]

[caption id="attachment_233269" align="alignnone" width="1120"] fot. EA.com[/caption]

Do gry zostaną także dodane zupełnie nowe zawieszki. Pojawią się one też w sklepie rotacyjnym, gdzie możliwy będzie ich zakup. Szczegółowy ich wygląd możecie znaleźć pod tym linkiem.