Za nami bardzo emocjonujący tydzień, podczas którego mogliśmy śledzić zarówno krajowe, jak i międzynarodowe rozgrywki na scenie Counter-Strike'a: Global Offensive. Ponadto poznaliśmy nowego uczestnika League of Legends European Championship oraz ujrzeliśmy kilka innych ciekawych ruchów na scenie LoL-a, o których więcej przeczytacie poniżej:

Illuminar wygrało ESL Mistrzostwa Polski

Reprezentanci Illuminar Gaming w niedzielę odnieśli kolejny sukces. Daniel „STOMP” Płomiński i spółka pokonali bowiem x-kom AGO i wygrali jesienną odsłonę ESL Mistrzostw Polski. Dzięki temu otrzymają oni 80 tysięcy złotych nagrody głównej oraz miejsce w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020.

https://cybersport.pl/233726/podbili-gdynie-podbili-katowice-illuminar-nowym-esl-mistrzem-polski/

Astralis wygrywa finały ECS Season 8

Gracze Astralis z kolejnym zwycięstwem! Duńczycy wygrali dziś w nocy światowe finały Esports Championship Series Season 8, pokonując w wielkim finale Team Liquid. W trakcie całego turnieju Nicolai "device" Reedtz i jego koledzy nie przegrali ani jednego meczu.

https://cybersport.pl/233800/astralis-po-raz-czwarty-w-historii-wygrywa-ecs/

Drużyna TUDSONA znalazła organizację

Po bardzo dobrych występach w Esports Championship Series Season 8 międzynarodowy miks Filipa „TUDSONA” Tudeva w końcu znalazł organizację. Od ubiegłego poniedziałku Polak i jego koledzy reprezentują barwy Teamu Secret, dla którego jest to pierwsza przygoda z Counter-Strikiem.

https://cybersport.pl/229206/druzyna-tudsona-znalazla-organizacje/

Codewise Gaming kończy współpracę z TaZem i spółką

Po zaledwie sześciu miesiącach Codewise Gaming zakończyło współpracę ze składem CS:GO znanym jako Aristocracy. Mimo sporych oczekiwań Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka w tym okresie nie byli w stanie zatriumfować na żadnym turnieju. Podczas finałów lanowych ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 ww. drużyna grała już pod szyldem ARCY, z nowym logiem.

https://cybersport.pl/233536/codewise-gaming-oficjalnie-konczy-wspolprace-z-tazem-i-spolka/

Arcane Wave wygrywa ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet

Arcane Wave zatriumfowało w pierwszej edycji ESL Sprite Mistrzostw Kobiet. Polki najpierw w półfinale pokonały po wyrównanej grze Warriors Team, a następnie w wielkim finale poradziły sobie także z polsko-rosyjskim miksem krisilarisy, dzięki czemu zgarnęły aż 15 tysięcy złotych.

https://cybersport.pl/233711/arcane-wave-wygrywa-esl-sprite-mistrzostwa-kobiet-w-csgo/

MAD Lions w LEC 2020

Riot Games poinformowało, że w przyszłorocznych rozgrywkach League of Legends European Championship nie zobaczymy Splyce. Zespół ten zastąpi należące do tego samego właściciela MAD Lions, które doczekało się też odświeżenia identyfikacji wizualnej.

https://cybersport.pl/233495/oficjalnie-mad-lions-w-lec-2020/

forZe triumfatorem DreamHack Open Winter 2019

Reprezentanci forZe pokonali wczoraj Tricked Esport w finale DreamHack Open Winter 2019. Podczas gry Dmitriy „facecrack” Alekseyev i spółka nie zawsze potrafili dorównać swoim rywalom, lecz koniec końców wygrali ostatnie starcie 2:1 i zgarnęli dzięki temu 50 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/233743/forze-triumfatorem-dreamhack-open-winter-2019/

Dwukrotny mistrz świata LoL-a ogłasza zakończenie kariery

Lee „Wolf” Jae-wan postanowił odwiesić myszkę na kołek i przejść na esportową emeryturę. Dwukrotny mistrz świata w League of Legends ma stwierdzone bowiem cztery choroby psychiczne w tym zaburzenia lękowe i depresję, które znacząco utrudniały mu grę.

https://cybersport.pl/233480/dwukrotny-mistrz-swiata-lol-a-oglasza-zakonczenie-kariery-przez-zaburzenia-psychiczne/

Trzech Polaków zagra na All-Star w Las Vegas

Podczas tegorocznego turnieju gwiazd w League of Legends zobaczymy nie tylko profesjonalnych zawodników, ale i influencerów. Dzięki temu prócz Marcina "Jankosa" Jankowskiego na nadchodzącej imprezie zobaczymy również dwóch innych Polaków – Damiana „Nervariena” Ziaję oraz Jakuba „Lothara” Szygulskiego.

https://cybersport.pl/233419/az-trzech-polakow-zagra-na-tegorocznym-all-star-w-las-vegas/

Kara cvMaxa tymczasowo wycofana

Koreański oddział Riotu zdecydował się tymczasowo wycofać karę nałożoną na Kima "cvMaxa" Dae-ho. Studio zagroziło jednak, że Griffin zostanie wykluczone z LCK. Aby do tego nie doszło spółka-matka organizacji musi pozbyć się dotychczasowego zarządu, a wszyscy jego członkowie muszą sprzedać udziały w spółce przed rozpoczęciem LCK 2020 Summer Promotion.

https://cybersport.pl/233221/kara-cvmaxa-tymczasowo-wycofana-griffin-moze-zostac-wykluczone-z-lck/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.