fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

DragonX odkrywa karty! W zespole znaleźli się m.in. Chovy i Doran

Przez zamieszanie związane z nieprawidłowościami przeprowadzenia transferu Seo „Kanaviego” Jin-hyeoka z Griffin do JD Gaming, w wyniku których Kim „cvMax” Dae-ho został zawieszony w profesjonalnych rozgrywkach organizowanych przez Riot Games do odwołania, nowa drużyna koreańskiego trenera wstrzymywała się od ogłaszania kolejnych zawodników. Teraz gdy kara nałożona na cvMaxa została oficjalnie zawieszona, DragonX postanowiło odsłonić karty i ujawnić wszystkich graczy, którzy pod wodzą Dae-ho powalczą w sezonie 2020 w LoL Champions Korea.

Okazuje się, że cvMax oraz zarząd DragonX zdołali zakontraktować aż dwóch zawodników związanych do niedawna z Griffin. Mowa tutaj o Choiu „Doranie” Hyeon-joonie oraz jednym z ćwierćfinalistów tegorocznych Mistrzostw Świata Jeongu „Chovym” Ji-hoonie. To właśnie drugi z wymienionych graczy był filarem Griffin, który fantastycznie radził sobie przeciwko najlepszym midlanerom nie tylko w koreańskiej lidze, ale także podczas międzynarodowych zmagań. Nic więc dziwnego, że to właśnie o jego względy walczyło w ostatnim czasie między innymi Evil Geniuses oraz zespoły z LoL Pro League. Jeżeli zaś chodzi o Dorana, to nie jest to zawodnik szczególnie doświadczony, gdyż dopiero w grudniu ubiegłego roku został wypatrzony przez skautów Griffin. Mimo krótkiego stażu na profesjonalnej scenie Doran szybko awansował z pozycji młodzika na drugiego toplanera zespołu i dzielił miejsce w pierwszym składzie z Choiem „Swordem” Sung-wonem.

Oprócz powyższej dwójki graczy do DragonX dołączyli także Hong „Pyosik” Chang-hyeon oraz Ryu „Keria” Min-seok, a więc odpowiednio dżungler oraz wspierający, którzy byli już związani z organizacją, ale zostali zakontraktowani jako nadal szkolący się członkowie zespołu. Wobec tego Pyosik i Keria najprawdopodobniej uczestniczyli w treningach formacji i mogli przyglądać się poczynaniom starszych kolegów, lecz nie rywalizowali w oficjalnych starciach. cvMax najwidoczniej zauważył w nich spory potencjał, skoro postanowił dać im szansę występowania w pierwszym składzie u boku takich gwiazd, jak Chovy, czy też Kim „Deft” Hyuk-kyu, wokół którego zdecydował się zbudować cały skład.

Poniżej prezentujemy wyjściową piątkę DragonX na zbliżające się wielkimi krokami LCK 2020.

Choi „Doran” Hyeon-joon
Hong „Pyosik” Chang-hyeon
Jeong „Chovy” Ji-hoon
Kim „Deft” Hyuk-kyu
Ryu „Keria” Min-seok
Kim „cvMax” Dae-ho

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czterech pretendentów, tylko jeden tytuł. Dziś finałowa część F1 Esports Series

W ubiegłą niedzielę dobiegł końca sezon prawdziwej Formuły 1, zaś trzy dni później zapadną ostatnie rozstrzygnięcia w jej wirtualnym odpowiedniku. Zap...