Plotki dotyczące składu Teamu Vitality na 2020 rok, o których pisaliśmy już jakiś czas temu, znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Nowy kształt europejskiej formacji w dość niestandardowy sposób został przedstawiony za pośrednictwem Twittera organizacji. W drużynie na przyszły sezon nie zabraknie Polaka, Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego, który niewątpliwie będzie ważnym punktem zespołu.

https://twitter.com/TeamVitality/status/1203359635689873408

Oprócz Jactrolla jedynym członkiem poprzedniego składu, który będzie reprezentować barwy zespołu w 2020 roku, jest Lucas „Cabochard” Simon-Meslet. Zarówno Francuz, jak i Polak mieli okazję pojawić się z Vitality na mistrzostwach świata jeszcze w 2018 i niewątpliwie będą filarami podtrzymującymi całą drużynę swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Nowym środkowym zostanie grający dotychczas w hiszpańskim Vodafone Giants Aljoša "Milica" Kovandžić. Serb będzie miał duże buty do wypełnienia, gdyż wcześniej na jego pozycji występował włoski gwiazdor, Daniele "Jiizuke" di Mauro, który od nowego sezonu przenosi się jednak do Evil Geniuses. Co ciekawe, Milica grał już wcześniej z Jactrollem w AGO Gaming, którego dywizja League of Legends została jednak rozwiązana.

Nowym partnerem naszego wspierającego będzie Markos "Comp" Stamkopoulos. Odnosił on znaczące sukcesy zarówno na scenie francuskiej, jak i greckiej, w ramach Team-LDLC i Greek Regenesis, zdobywając mistrzostwa obu lig. Ostatnim elementem układanki jest Duncan "Skeanz" Marquet, czyli wychowanek akademii VIT. Wraz z nią udało mu się wywalczyć drugą pozycję w rodzimych rozgrywkach, a wieku 19 lat ma szansę osiągnąć dużo więcej i pokazać swoje umiejętności, grając na najwyższym szczeblu. Rolę trenera po tym, jak z zespołem pożegnał się Jakob "YamatoCannon" Mebdi, przejął dotychczasowy szkoleniowiec Splyce, Hadrien "Duke" Forestier, natomiast jego asystentem będzie Louis-Victor "Mephisto" Legendre.

Skład Vitality w LEC 2020 wygląda następująco:

Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Duncan "Skeanz" Marquet
Aljoša "Milica" Kovandžić
Markos "Comp" Stamkopoulos
Jakub "Jactroll" Skurzyński
Hadrien "Duke" Forestier

Aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi transferów na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł: