Kilka tygodni temu informowaliśmy, że w walce o ostatni wakat w podstawowym składzie FC Schalke 04 pozostało trzech zawodników. Jeden z nich, Erberk „Gilius” Demir, został właśnie ogłoszony leśnikiem niemieckiego klubu sportowego. Wcale nie oznacza to jednak, że będzie on występował w głównym składzie. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że Demir ma rywalizować o miejsce w pierwszej drużynie z Lukasem "Luroxem" Thomą.

Gilius jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych dżunglerów Starego Kontynentu. Jego wypowiedzi niejednokrotnie podburzyły wielu europejskich fanów, natomiast sam Niemiec uchodzi także za całkiem toksycznego. Co ciekawe, jego potencjalny kolega z dolnej alejki, czyli Konstantinos-Napoleon "FORG1VEN" Tzortziou, również słynie z wielu negatywnych zachowań. Połączenie tych dwóch graczy może stworzyć mieszankę wybuchową, ale równie dobrze zawodnicy mogą bardzo dobrze się dogadać i wspólnie stworzyć solidny zespół.

Lurox, który od początku tego roku reprezentował barwy FC Schalke 04 Evolution, pozostanie w organizacji zza naszej zachodniej granicy na kolejne dwa lata. Niedawno bowiem młody Niemiec przedłużył kontrakt ze swoją ekipą aż do końca 2021 roku. Bardzo możliwe, że zawodnicy będą dzielić się między sobą scrimami i na tej podstawie organizacja zadecyduje, którego z nich desygnować do gry w najważniejszych rozgrywkach, czyli LEC.

W chwili obecnej skład FC Schalke 04 prezentuje się tak:

Andrei "Odoamne" Pascu
Lukas "Lurox" Thoma/Erberk „Gilius” Demir
Felix "Abbedagge" Braun
Konstantinos-Napoleon "FORG1VEN" Tzortziou
Han "Dreams" Min-kook
Dylan Falco