Walka o mistrzostwo świata Rocket League wchodzi w decydującą fazę. Już w najbliższy piątek w Madrycie ruszają bowiem finały ósmego sezonu Rocket League Championship Series, które pomogą wyłonić najlepszą formację na globie.

Do tego miana aspiruje m.in. Renaul Vitality, czyli obrońca tytułu. Ekipa znad Sekwany pół roku temu wzniosła trofeum w Newark, pokonując po drodze m.in. Cloud9 oraz G2 Esports, których tym razem na turnieju finałowym nie będzie. Szyki podopiecznym Mike'a "Gregana" Ellisa popsuć spróbują za to m.in. Team Reciprocity, który utarł im już nosa podczas rywalizacji na Starym Kontynencie, pokonując ich w finale europejskiej dywizji. Pewne rachunki do wyrównania z Vitality ma też NRG, które zostało wyeliminowane przez ten skład w ćwierćfinale sezonu siódmego. Od tego czasu Garrett "GarrettG" Gordon i spółka wylizali rany, wymienili jednego z graczy i jako zwycięzcy rozgrywek w Ameryce Północnej spróbują tym razem dopiąć swego i zgarnąć główną nagrodę w wysokości 200 tysięcy dolarów.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

Canberra Havoc Dignitas eUnited Lowkey Esports
NRG Pittsburgh Knights Team Reciprocity Renault Vitality
Renegades Spacestation Gaming The Three Sins Veloce Esports

Turniej finałowy Rocket League Championship Series Season 8 rozpocznie się 13 grudnia o 15:00 polskiego czasu od pojedynku Dignitas z The Three Sing. Co znaczące, zmagania śledzić będzie można wraz z polskim komentarzem – transmisja w rodzimym języku prowadzona będzie przez grupę ESE pod tym adresem.