Obecność klubów piłkarskich na esportowej scenie nie jest nowym zjawiskiem. W większości decydują się one na symulatory piłki nożnej lub Rocket League, które ma w sobie wiele elementów tego sportu. Jednak i w League of Legends pojawiają się coraz częściej, z większymi (dzień dobry, FC Schalke 04) lub mniejszymi (dzień dobry, Paris-Saint Germain) sukcesami. Wczoraj do tego prestiżowego grona dołączyły dwie nowe formacje. Są nimi PSV Eindhoven oraz RSC Anderlecht. Poczynania obu formacji będziemy mogli śledzić w nowych europejskich rozgrywkach, powstałych po rozdzieleniu zmagań Beneluksu. I tak PSV będzie walczyło w ramach Dutch League, natomiast RSCA – w Belgian League.

Oprócz nich w DL i BL zobaczymy również część uczestników poprzednich rozgrywek Beneluksu, czyli Benelux Premier League. Do PSV w Dutch League dołączą m.in. Defusekids, Echo Zulu oraz mCon esports, w Belgian League zaś, prócz RSC Anderlecht, zobaczymy również Sector One, które podczas ostatniego sezonu BPL wywalczyło brązowy medal. W tej samej lidze udział weźmie również inny klub sportowy, KV Mechelen, jednak w porównaniu z dwoma wcześniej wspomnianymi nie ma on aż tylu osiągnięć w regionalnych lub europejskich rozgrywkach.

Tak prezentują się uczestnicy pierwszego sezonu Belgian League i Dutch League:

Belgian League Dutch League
Aethra Esports Defusekids
Brussels Guardians Echo Zulu
KV Mechelen mCon esports
RSCA Esports New Dynasty
Sector One PSV Esports
Timeout Esports THRLL

W każdej z wymienionych lig zagra w pierwszym sezonie po sześć formacji, a stawka będzie się toczyła łącznie o 7 500 euro podczas poszczególnych splitów. Zwycięzcy play-offów zapewnią sobie również miejsce w fazie play-in European Masters. Ponadto na koniec każdego sezonu odbędą się dwa krajowe finały, na których zobaczymy najlepszą drużynę letniej rundy oraz formacje z największym dorobkiem Championship Points (na podobnej zasadzie, co w Regional Qualifier). Pula nagród na owych krajowych finałach będzie wynosiła już dziesięć tysięcy euro.