Khan
fot. Riot Games/Michał Konkol

Khan zasila szeregi FunPlus Phoenix, GimGoon przedłuża kontrakt

Okienko transferowe na scenie League of Legends powoli się zamyka, ale jeszcze nie wszystkie składy są znane. Dotychczas niewiadomą była m.in. górna aleja FunPlus Phoenix, zwłaszcza po wygaśnięciu kontraktu Kima „GimGoona” Han-saema. Z FPX łączony był również zawodnik T1, Kim „Khan” Dong-ha, co postawiło pytanie – czy dojdzie do zmiany na topie mistrzów świata, czy też w dalszym ciągu będzie tam występował GimGoon. Dzisiaj poznaliśmy odpowiedź na tę zagwozdkę, a brzmi ona: jedno i drugie.

Drużyna, która wygrała w finale Worlds 2019, potwierdziła wspomniane doniesienia i zaanonsowała Khana jako swój najnowszy nabytek. 23-latek zasili szeregi FunPlus Phoenix, ale to nie oznacza bynajmniej rozstania z dotychczasowym toplanerem. Razem z dołączeniem Khana FPX ogłosiło przedłużenie kontraktu z GimGoonem, a to oznacza, że mistrzowski skład dalej będzie grał pod wspólnymi barwami – a do tego będzie miał jeszcze jednego zawodnika w postaci byłego reprezentanta T1. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto z tych graczy będzie wybierany priorytetowo przez sztab szkoleniowy Feniksów, czy też będzie on starał się rozdzielić występy sprawiedliwie między obu zawodników.

Tak prezentuje się skład FunPlus Phoenix na rok 2020:

Kim „GimGoon” Han-saem
Kim „Khan” Dong-ha
Gao „Tian” Tian-Liang
Kim „Doinb” Tae-sang
Lin „Lwx” Wei-Xiang
Liu „Crisp” Qing-Song
Chen „Warhorse” Ju-Chih

Aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi ruchów transferowych na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kuben: Moim marzeniem dalej pozostaje wygrana w Majorze

Cała esportowa Polska zadaje sobie teraz jedno pytanie – co dalej z byłymi już reprezentantami dywizji CS:GO Virtus.pro? Niejasna jest przecież przysz...