STS
fot. x-kom AGO

AGO i Rogue łączą siły! Obie organizacje wspólnie wystawią zespół w Ultralidze

To już pewne – w nadchodzącym sezonie Ultraligi nie zobaczymy Rogue Esports Club. Miejsce tej drużyny zajmie bowiem AGO ROGUE, czyli projekt powstały w wyniku ogłoszonej dziś współpracy x-komu AGO oraz Rogue. – W 2018 roku zdecydowaliśmy się otworzyć naszą akademię League of Legends w Polsce i występować w Ultralidze. Uznaliśmy te rozgrywki za najlepsze miejsce w […]

To już pewne – w nadchodzącym sezonie Ultraligi nie zobaczymy Rogue Esports Club. Miejsce tej drużyny zajmie bowiem AGO ROGUE, czyli projekt powstały w wyniku ogłoszonej dziś współpracy x-komu AGO oraz Rogue.

– W 2018 roku zdecydowaliśmy się otworzyć naszą akademię League of Legends w Polsce i występować w Ultralidze. Uznaliśmy te rozgrywki za najlepsze miejsce w Europie do poszukiwania i rozwijania utalentowanych graczy, jednocześnie wzmacniając siłę naszej marki na rynku – przyznała w oficjalnym oświadczeniu Anna Baumann, dyrektor zarządzający Rogue. – Organizacja x-kom AGO udowodniła, że jest liderem zarówno pod względem sportowym, jak i umiejętności komercjalizacji w esporcie. Niezwykle się cieszymy, że możemy kontynuować naszą historię wspólnymi siłami. Od teraz będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać młode talenty, a także lepiej rozumieć naszych kibiców w Polsce – dodała.

W nowym zespole to Rogue odpowiadać będzie za dobór oraz rozwój zawodników – nadal bowiem nie potwierdzono, czy w ekipie znajdą się dotychczasowi reprezentanci REC, czy też obie organizacje postawią na nowe nazwiska. Z kolei AGO dzielić się będzie swoim doświadczeniem oraz wiedzą w zakresie prowadzenia drużyny. Jastrzębie udostępnią też graczom swój warszawski apartament, gdzie cały skład zostanie ulokowany. Reprezentanci AGO ROGUE trenować będą natomiast w popularnym Gnieździe, gdzie odpowiedni sztab nadzorować będzie dietę i kwestie sprawności fizycznej, jednocześnie prowadząc szeroko zakrojone działania marketingowe.

– Czuję ogromną dumę, ogłaszając współpracę z Rogue – nie krył zadowolenia prezes x-kom AGO, Jakub Szumielewicz. – Nasza organizacja od początku istnienia nastawiona jest na budowanie kompetencji w zakresie wiedzy o rywalizacji w esporcie, dbałości o kompleksowy rozwój zawodników, efektywności w relacjach z partnerami biznesowymi oraz na konsekwencję w budowaniu własnych mediów opisujących nasze wartości i drogę, jaką przemierzamy każdego dnia. Rogue jako wiodąca międzynarodowa marka esportowa powierza nam opiekę nad swoimi graczami, jak również oddaje w nasze ręce reprezentowanie swoich interesów komercyjnych w Polsce. Myślę, że to pokazuje najlepiej, iż podążaliśmy właściwą drogą – zapewnił.

Dla AGO jest to powrót na scenę League of Legends po ponad dwuletniej przerwie. Zespół, wówczas zarządzany jeszcze przez innych ludzi, rywalizował w rozgrywkach LoLa między 2016 a 2017 rokiem, a jego barwy reprezentowali wówczas m.in. Jakub „Jactroll” Skurzyński i Aljoša „Milica” Kovandžić. W pewnym momencie zespół nawiązał nawet współpracę z Teamem Singularity, wystawiając w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej drużynę o nazwie AGO Singularity.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe podsumowanie 2019 roku: styczeń

Rok 2019 coraz większymi krokami zbliża się ku końcowi. Już za kilka dni siądziemy do wigilijnego stołu, a niedługo po tym wypijemy noworocznego szamp...