Galatasaray tymczasowo wykluczone z tureckiej ligi LoL-a

Galatasaray SK to sportowy klub znany na całym świecie. Renoma to jednak jedno, a płynność finansowa to zupełnie co innego. Dobitnie przekonaliśmy się o tym w przypadku prowadzonej przez stambulski zespół dywizji League of Legends, która została tymczasowo wykluczona z Turkish Championship League.

Już w grudniu osoby odpowiedzialne za rozgrywki w Turcji alarmowały, że Galatasaray Esports posiada nieuregulowane zaległości finansowe w stosunku do swoich graczy oraz trenera. Od tamtego czasu minęły ponad dwa tygodnie, ale nic się w tej kwestii nie zmieniło. Wobec tego władze TCL podjęły decyzję o tymczasowym zawieszeniu zespołu i wykluczeniu go z zimowego splitu. Jednocześnie wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego otrzymali prawo do jednostronnego wypowiedzenia umów wiążących ich z organizacją.

W związku z tym w nadchodzącej edycji tureckiej ligi zobaczymy tylko dziewięć zespołów. Niemniej dzisiejsza decyzja nie oznacza jeszcze całkowitego końca Galatasaray na scenie LoL-a. W opublikowanym komunikacie zaznaczono bowiem, iż sytuacja formacji ze Stambułu zostanie ponownie rozpatrzona przed startem splitu letniego. Do tego czasu władze ekipy muszą podjąć określone kroki w celu uregulowania wszystkich należności.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe podsumowanie 2019 roku: sierpień

Był sierpień, a więc wakacje trwały w najlepsze, jednak gracze esportowi byli jeszcze na pewno bardzo daleko od rozmyślania o urlopach. No chyba, że i...