Całkiem niedawno Wojciech "Tabasko" Kruza poinformował swoich fanów, że kończy swoją przygodę w Polsat Games i wraca do profesjonalnej gry. Do dziś nie było jednak wiadome, gdzie wyląduje doświadczony polski leśnik. Wątpliwości rozwiał wpis 24-latka w mediach społecznościowych, z którego dowiedzieliśmy się, że podczas wiosennego splitu dżungler znad Wisły przywdzieje barwy YDN Devils.

Nowy zespół naszego rodaka w 2020 roku występować będzie na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Stało się tak za sprawą wywalczonego jeszcze w grudniu awansu do PG Nationals. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył również sam Tabasko, który wspierał graczy YDN w procesie kwalifikacyjnym. Polak dołączył wszakże do drużyny jeszcze przed końcem roku, ale nie było jasne, czy współpraca ma charakter jednorazowy, czy może długofalowy. Dziś wiemy, że spełnił się ten drugi scenariusz. – Nie miałem dużej liczby ofert, osobiście chciałbym reprezentować Polskę, ale z drugiej strony nie grałem nigdy za granicą full time i to może być dla mnie idealny nowy początek – przyznał Kruza.  Mój cel to EU Masters, gdyby nie było to osiągalne z tym składem, to nie dołączałbym do niego – dodał.

Kompanami Tabasko będą gracze pochodzący z różnych stron Starego Kontynentu. Na bocie walczyć będzie duet Estończyków – Lauri "Endz" Tarkus oraz Janar "Cospect" Mändsalu. Na środowej linii zobaczymy przedstawiciela Szwecji, Kima "Phantomlesa" Storma, z kolei ostatnie wolne miejsce w składzie, jak również posada trenera należą do Włochów. Alessandro "Occlumats" Di Bartolo zaprezentuje się na Summoner's Rift, a Marcello "Ferakton" Passuti wspomoże swoich podopiecznych wiedzą szkoleniową.

Warto wspomnieć, że kontrakt z YDN Devils oznacza dla Kruzy przeprowadzkę do stolicy Włoch. – Jeszcze w tym miesiącu opuszczam Warszawę i przeprowadzam się do Rzymu, gdzie będę mieszkał w GH razem z całą drużyną. Mam nadzieję, że będziecie oglądać moje spotkania i też zrozumiecie, dlaczego gram we włoskim PG, a nie naszej rodzimej Ultralidze – dowiadujemy się ze wpisu gracza znanego z występów w barwach Illuminar Gaming.