STS
Cinkrof League of Legends
fot. ESL/Adam Łakomy

Cinkrof zasila szeregi EURONICS Gaming

Kolejny były gracz devils.one będzie kontynuował swoją karierę za granicą. W ślady trzech swoich byłych kompanów z drużyny poszedł Jakub „Cinkrof” Rokicki, ale w przeciwieństwie do nich nie zobaczymy go na hiszpańskiej lub francuskiej scenie League of Legends. W najbliższych miesiącach polski dżungler będzie reprezentował barwy EURONICS Gaming, które od lat walczy w niemieckich rozgrywkach.

Fanom Polaków działających na profesjonalnej scenie nazwa nowej drużyny Cinkrofa powinna być znana – od maja zeszłego roku formację tę prowadzi nasz rodak, Marek „MenQ” Dziemian. Razem z nią wywalczył nawet mistrzostwo letniego sezonu ESL Meisterschaft, które było jedynie nagrodą pocieszenia za brak awansu na European Masters 2019 Summer. W nadchodzącym sezonie czołowych niemieckich rozgrywek będzie mu dane na nowo współpracować z Cinkrofem. Drogi obu Polaków skrzyżowały się jeszcze w 2017 w ramach 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski, kiedy to reprezentowali barwy Pompa Teamu.

Oprócz Cinkrofa do EURONICS dołączył również Marcel „Scarlet” Wiederhofer, pełniący funkcję midlanera. Nowym-starym nabytkiem ESG jest natomiast Patrick „Asza” Jacobs (wcześniej znany jako Conjo), który reprezentował do niedawna barwy mousesports, a teraz wraca do swojej dawnej drużyny po półtorarocznej rozłące. Dwaj pozostali członkowie pierwszego składu nie ulegli zmianie – górnej alei będzie w dalszym ciągu bronił Max „Satorius” Günther, zaś na pozycji wspierającego będziemy oglądali Lewisa „NoXiAKa” Felixa.

Tak prezentuje się skład EURONICS Gaming na nadchodzący, pierwszy sezon Prime League:

Max „Satorius” Günther
Jakub „Cinkrof” Rokicki
Marcel „Scarlet” Wiederhofer
Patrick „Asza” Jacobs
Lewis „NoXiAK” Felix
Marek „MenQ” Dziemian

Prime League 2020 Spring wystartuje za niewiele ponad tydzień, czyli 21 stycznia. W zawodach udział weźmie dziesięć drużyn, a wśród nich są między innymi dwie akademie uczestników LEC – SK Gaming Prime oraz Schalke Evolution. Na chwilę obecną jedynymi Polakami uczestniczącymi w rozgrywkach są Cinkrof i MenQ, ale jeśli wierzyć bazie danych kontraktów, to w akademii SK Gaming występować będzie Adrian „Trymbi” Trybus.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 8. Brehze

Dziś Evil Geniuses doczekało się trzeciego już przedstawiciela na przygotowanej przez HLTV liście dwudziestu najlepszych graczy CS:GO 2019 roku. Wcześ...