Już jakiś czas temu reprezentacja Polski w eFutbolu wyłoniła swoich przedstawicieli w grze eFootball PES 2020. Dziś jednak Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział eliminacje do drużyny FIFA 20, która domyślnie wystąpić ma na FIFA eNations Cup.

– Mamy kilku zawodników, którzy będą faworytami turnieju eliminacyjnego do reprezentacji, ale na scenie eFutbolu w każdym sezonie pojawia się nowa gwiazda, która niespodziewanie dołącza do grona najlepszych – stwierdził Jarosław Radzio, selekcjoner reprezentacji. – Rozgrywki będą trudne i awans do etapu finałowego będzie wyzwaniem dla każdego zawodnika na polskiej scenie FIFA – dodał.

Początek zmagań zaplanowano na 28 stycznia, gdy to rozpocznie się pierwszy otwarty turniej kwalifikacyjny. Kolejne cztery odbędą się 29, 30 i 31 stycznia oraz 1 lutego – zapisy do wszystkich z nich prowadzone są pod tym adresem. Rywalizacja toczyć się będzie zarówno na PlayStation 4, jak i Xbox One i na każej z tych platform wyłoniona zostanie szesnastka graczy. To właśnie oni powalczą między sobą w systemie szwajcarskim, a zwycięzca tego etapu otrzyma bezpośredni awans na zawody finałowe. Pozostałe trzy miejsca zostaną z kolei obsadzone przez zwycięzców baraży, na których pojawią się zawodnicy z lokat od drugiego do dziewiątego.

Finał eliminacji zostanie rozegrany 16 lutego w Warszawie. To właśnie tam zwycięzcy turniejów dla obu konsol zapewnią sobie bilet do reprezentacji Polski w eFutbolu. Następnie kadra zostanie uzupełniona przez kolejnych graczy, ale już nie na podstawie kwalifikacji, a światowego rankingu FIFA Global Series. Powstały w ten sposób zespół będzie reprezentować nasz kraj podczas FIFA eNations Cup oraz nadchodzących spotkań towarzyskich.