Z okazji nadchodzącej pierwszej rocznicy wydania Apex Legends, Respawn Entertainment przeprowadziło specjalny devstream na temat gry. W trakcie dwudziestominutowego filmu, deweloperzy nie tylko wspomnieli o powstawaniu gry i jej poprzednich sezonach, ale także ogłosili szczegóły na temat Asymilacji – czwartego już sezonu w świecie Apex, oraz nadchodzących turniejów z cyklu Apex Legends Global Series.

Wraz ze startem nowego sezonu, który odbędzie się 4 lutego, do gry dołączy najnowsza, dwunasta Legenda – Forge. Jest on byłym pięciokrotnym mistrzem MMA, który wykorzystuje swoje umiejętności oraz hartowaną lewą rękawicę do walki wręcz z przeciwnikami. Oprócz tego jest on sponsorowany przez znaną z serii Titanfall firmę Hammond Robotics, która według twórców gry mogła mieć wpływ na jeszcze niepokazane duże zmiany na Skraju Świata. Wraz z Forgem, w czwartym sezonie swój debiut będzie miała także nowa broń – karabin snajperski bolt-action Sentinel.

Poza nową postacią, czwarty sezon przyniesie też duże zmiany w systemie rankingowym. Trzecia seria zostanie podzielona na dwie fazy, z których każda potrwa około sześciu–siedmiu tygodni, a na ich początku odbędzie się miękki reset, obniżający gracza o 1,5 rangi. W pierwszej fazie, która potrwa od 4 lutego do 23 marca, gracze będą ze sobą rywalizować na Skraju Świata, a podczas drugiego etapu, który odbędzie się od 24 marca do 5 maja, wszystkie gry odbędą się w Królewskim Kanionie. Oprócz tego nowy sezon rankingowy wprowadzi też rangę Mistrza, która będzie wymagać od graczy zebrania 10 000 PR, jednocześnie ograniczając najwyższą rangę, Apex Predator, do 500 najlepszych graczy danej platformy.

Oprócz zmian w grze, Refresh Entertainment ogłosił także szczegóły pierwszych dwóch turniejów rangi Premier z cyklu Apex Legends Global Series. Będą nimi GLL Masters, w którym zostanie zorganizowany przez GLL w Paryżu od 24 do 26 kwietnia, oraz PGL Premier, który odbędzie się 30 i 31 maja w studiu PGL w Bukareszcie. W obydwu turniejach wezmą udział zespoły zakwalifikowane z turniejów online, a w ich puli nagród będzie 100 tysięcy dolarów oraz 1000 punktów Global Series.

Więcej informacji na temat czwartego sezonu Apex Legends można znaleźć pod tym linkiem.