STS
fot. Pixabay

Chińskie rozgrywki League of Legends opóźnione z powodu koronawirusa

Od pewnego czasu głównym tematem mediowych doniesień jest koronawirus, który w rejonie Chin zaatakował już ponad 1700 osób. A piszemy o tym nie bez powodu, bo stale rosnące problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa i zdrowia odcisnęły również swoje piętno na esporcie. Dziś nad ranem polskiego czasu organizatorzy League of Legends Pro League, czyli najważniejszej chińskiej ligi LoL-a, […]

Od pewnego czasu głównym tematem mediowych doniesień jest koronawirus, który w rejonie Chin zaatakował już ponad 1700 osób. A piszemy o tym nie bez powodu, bo stale rosnące problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa i zdrowia odcisnęły również swoje piętno na esporcie.

Dziś nad ranem polskiego czasu organizatorzy League of Legends Pro League, czyli najważniejszej chińskiej ligi LoL-a, poinformowały o tymczasowym zawieszeniu rozgrywek. Oznacza to, że druga kolejka LPL, która planowo powinna rozpocząć się 5 lutego, rozegrana zostanie w innym terminie. Jakim? To nie jest jeszcze jasne. Nie wiadomo również, czy opóźnienia dosięgną tylko drugiej serii starć, czy też przeciągną się na kolejne tygodnie. Wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Według ostatnich informacji koronawirus uśmiercił Chinach już 55 osób. Ponadto odnotowano także pojedyncze przypadki zachorowań w takich krajach, jak Japonia, Australia, Kanada oraz Francja.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po pierwszy w 2020 roku triumf w DH Open! Dziś finał turnieju w Lipsku

Cloud9, North, Sprout, Virtus.pro – dla tych czterech drużyn DreamHack Open Leipzig 2020 dobiegł już końca. W grze o końcowy triumf i główną nagrodę w...