Ostatnie tygodnie nie nalezą do najlepszych, jeśli chodzi o rozgrywki esportowe na Dalekim Wschodzie. Ze względu na stale rosnące zagrożenie koronawirusem przede wszystkim w Chinach i innych azjatyckich krajach, organizatorzy profesjonalnych lig w tym regionie decydują się na zawieszanie swoich rozgrywek.

Minionej nocy na taką decyzję zdecydowała się AfreecaTV, czyli organizatorzy Global StarCraft II League. Oznacza to, że pierwszy w tym roku duży turniej z cyklu GSL, konkretnie GSL Super Tournament 1, który miał planowo rozpocząć się jutrzejszego poranka, zostanie rozegrany dopiero w marcu. Jak możemy wyczytać we wpisie organizatorów na forum Team Liquid, oprócz problemów związanych z koronawirusem, jednym z powodów przełożenia turnieju jest też udział graczy z Korei Południowej w nadchodzącym IEM Katowice 2020.

https://twitter.com/afreecaTV_gl/status/1224467603629821957?s=20

W turnieju GSL Super Tournament I ma wziąć udział szesnastu zawodników, którzy zakwalifikowali się do niego poprzez otwarte kwalifikacje. Spośród nich znajdziemy, między innymi, obrońcę tytułu oraz obecnego mistrza świata z BlizzConu Parka "Darka" Ryunga Woo, zwycięzcę GSL 2019 Season 3 Lee "Rogue'a" Byung-Ryula oraz  triumfatora katowickiego IEM-a z zeszłego roku, Eo "soO" Yuna-Su.