Znamy już wszystkich czterech zawodników, którzy znaleźli się w stworzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej reprezentacji Polski w FIFA 20. Zespół narodowy tworzyć będą dwaj gracze wyłonieni podczas lanowych finałów eliminacji oraz dwaj powołani na podstawie światowego rankingu.

Dzięki osiąganym przez siebie wynikom miejsca w reprezentacji otrzymali Damian "damie" Augustyniak z AS Romy oraz Gracjan "elpolako" Gołębiewski z Arki Gdynia eSports. Ten pierwszy w rankingu FIFA zajmuje obecnie szóste miejsce z 2190 punktami na koncie. Z kolei trzydziestą lokatę okupuje Gołębiewski, który dotychczas zgromadził 415 punktów. Obaj Polacy mieli sporą przewagę nad pozostałymi swoimi rodakami i ich angaż w kadrze był pewny praktycznie od samego początku.

CZYTAJ TEŻ:
Prezes Boniek dotrzymał słowa – PZPN powołał reprezentację Polski w eFutbolu

Takiej pewności nie mieli natomiast pozostali zawodnicy, którzy w niedzielę w Warszawie podsumowali trwające od kilku tygodni eliminacje. Spośród kilkuset chętnych w grze o powołania pozostała najlepsza ósemka, ale tylko dwóch graczy osiągnęło swój cel. Na PlayStation 4 był to Miłosz „milosz93” Bogdanowski, który w decydującym meczu pokonał 5:2 Kamila „Riptorka” Soszyńskiego. Z kolei na Xboxie One najlepszy okazał się Kacper „Furman” Furmanek. Triumfator ostatniej edycji Ekstraklasa Games w finałowym starciu na konsoli Microsoftu okazał się lepszy od Michała „GentleMike'a” Lauera, wygrywając wynikiem 2:0.

Reprezentacja Polski w FIFA 20 prezentuje się następująco:

  • Damian "damie" Augustyniak – PlayStation 4
  • Miłosz „milosz93” Bogdanowski – PlayStation 4
  • Kacper „Furman” Furmanek – Xbox One
  • Gracjan "elpolako" Gołębiewski – Xbox One

Przypomnijmy, że zespół narodowy, którego selekcjonerem jest Jarosław Radzio, został stworzony z myślą o nadchodzących eliminacjach do FIFA eNations Cup 2020.