Czy Blizzard właśnie wywołał kolejny w ostatnim czasie kryzys wizerunkowy? Wiele na to wskazuje, bo społeczność Hearthstone'a nie zostawia na amerykańskim deweloperze suchej nitki. Wszystko za sprawą okoliczności, w jakich najbliższa odsłona Masters Tour została przeniesiona z Indonezji do Stanów Zjednocznych.

Początkowo lanowe rozgrywki z pulą nagród o wysokości co najmniej ćwierć miliona dolarów miały odbyć się w Mulia Resort and Villas na wyspie Bali. Mając na uwadze zamieszanie związane z trudnościami w podróżowaniu do Azji, na miesiąc przed startem zmagań organizatorzy zdecydowali się jednak zmienić lokalizację imprezy na Los Angeles. To oczywiście nie budzi żadnych kontrowersji. Problemem bez wątpienia jest natomiast sposób, w jaki Blizzard potraktował uczestników swoich zawodów.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż gracze sami musieli zapewnić sobie transport do odległej Azji, co wiązało się oczywiście z niemałym wydatkiem. Tymczasem Blizzard obiecał pokryć koszty zmiany planu podróży, gwarantując zawodnikom co najwyżej... 250 dolarów. – Chciałem po raz pierwszy wypróbować klasę biznesową, więc zakupiłem naprawdę drogie bilety lotnicze, które kosztowały 9600 złotych (około 2250 euro), a wy mówicie mi, że mogę otrzymać zwrot w wysokości 250 dolarów? Miesiąc przed turniejem? Czy to jakiś żart? – w mediach społecznościowych swojego oburzenia nie krył Kacper "a83650" Kwieciński. – Tydzień temu zabookowałem sobie bilety za 3100 zł plus nierefundowany hotel na bookingu do spółki z Kacprem. Staram się od dłuższego czasu być reformed i nie pisać za bardzo nic toksycznego, ale tutaj słowa się same cisną na usta. Pop****oliło ich i tyle – wtórował swojemu koledze Michał "Xeno" Kaczorowski.

Druga tegoroczna odsłona Masters Tour ostatecznie odbędzie się więc w NGE Studios w Los Angeles 20-22 marca. Pierwsza faza rozgrywek zostanie rozegrana przy użyciu systemu szwajcarskiego. Do tradycyjnych play-offów dotrze zaledwie ośmiu graczy. Na ten moment niejasne jest jednak, którzy z nich koniec końców pojawią się w USA, szczególnie biorąc pod uwagę np. poniższą wypowiedź a83650: – Nie będę chciał wybrać się na ten turniej. Cała ta sytuacja mnie naprawdę mocno sfrustrowała – stwierdził na Twitterze Polak.