Sett
fot. League of Legends

Strzeżcie się, toplanerzy! Spore zmiany na górnej alejce w patchu 10.5 w LoL-u

Przez ostatnie kilka miesięcy wielu graczy League of Legends narzekało na brak wpływu górnej alejki na grę całej drużyny. W patchu 10.5 Riot Games wreszcie się za to zabierze i poprzez wzmocnienie kilku przedmiotów być może sprawi, że z topa będzie można carry’ować. Oprócz tego deweloperzy postanowili uderzyć lekko w supportów.

W przypadku górnej alejki, zmiany uderzą zarówno w Krwiożerczą, jak i w Kolosalną Hydrę. Na ten moment jednak nie posiadamy informacji, co dokładnie zostanie dopracowane. Oprócz tego wzmocnione zostanie Ostrze Zrujnowanego Króla, ale tylko i wyłącznie dla postaci walczących wręcz. Dodatkowo tacy czempioni będą zadawały większe obrażenia w opancerzenia wież, dzięki czemu nieco szybciej uzyskają złoto po przepchaniu fali.

Jeżeli za to chodzi o zmiany dla wspierających, to jedną z nich jest nerf Butów Mobilności. Doskonale wiemy, że rotacje wraz z nimi były dużo łatwiejsze i ta zmiana jest celowana właśnie w supportów. Dodatkowo Ostrze Złodziejki Czarów oraz Widmowa Tarcza będą działać tylko wtedy, gdy obok nas będzie znajdował się sojusznik. Jest to związane sytuacjami, w których Sona czy inna postać wspierająca była posyłana na solo linię i zamiast farmić, obijała rywala i dostawała złoto. Po wprowadzeniu tej zmiany nie będzie to możliwe.

Najważniejszy wśród zmian dotyczących postaci będzie nerf Ornna oraz Setta. Oba czempiony na 10.3 widywaliśmy bardzo często, a ten pierwszy po wprowadzeniu zmian Słonecznej Peleryny na 10.4 prawdopodobnie będzie wybierany w Europie co grę. Dodatkowo osłabieni zostaną także Amumu, Bard, Blitzcrank oraz Rammus. Jeżeli chodzi za to o wzmocnienia, to dwóch popularnych marksmanów być może wróci do gry. O ile Kai’Sa była w profesjonalnej rywalizacji LoL-a widywana, tak na Sivir od długiego czasu mało kto się decydował. Teraz być może obie strzelczynie wrócą do mety. Poza tym Riot zdecydowało także, że zmiany, które otrzymała Sona, były przesadzone i teraz deweloperzy przywrócą jej część statystyk. Oprócz tego cieszyć się mogą również gracze Kayna, Gravesa, Lissandry, Neeko, Twisted Fate’a oraz Alistara.

W obecnym patchu twórcy gry próbowali wprowadzić kilku nowych herosów do dżungli, aby gracze z niższych dywizji chętniej decydowali się na granie właśnie na tej pozycji. Nadal jednak niektóre z tych zmian nie były wystarczające, dlatego kolejne buffy dostaną Darius, Brand, Mordekaiser oraz Poppy.

To wszystkie zmiany zaplanowane na najbliższy patch League of Legends. Dokładniejsze liczby poznamy już niedługo.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W cieniu IEM-a: Polacy walczą o ligowe punkty w ESEA MDL

Choć CS-owy świat żyje rozpoczętym wczoraj Intel Extreme Masters Katowice 2020, nie można zapominać o odbywających się zdecydowanie w cieniu imprezy w...