fot. PEL Esports

Polska drużyna PUBG na podbój Finlandii. „Celem zawsze jest wygrana”

Mimo iż oczy fanów esportu w ten weekend są głównie skierowane w stronę Intel Extreme Masters Katowice, to w cieniu tych wydarzeń, około 160 kilometrów na północ od Helsinek, do walki podczas LanTrek Tampere 2020 przystąpią zawodnicy Elgiganten Gaming. Przed wyjazdem na nadchodzące zawody na krótką rozmowę z naszym serwisem zdecydował się in-game leader szwedzkiej organizacji, Paweł „ghostar” Smoliński.

Polacy, którzy reprezentują barwy Elgiganten od lipca 2019 roku, w tym roku mają już za sobą udział w 303 Royale Pro League, europejskich otwartych kwalifikacjach do 4.sezonu GLL, w których zajęli odpowiednio drugie i piąte miejsce, oraz zwycięskie starty w PUBG Suomi League Season 5 i w europejskich kwalifikacjach online do PUBG Global Series: Berlin. Dzięki tym ostatnim dwóm sukcesom, na naszych rodaków czeka udział w dwóch turniejach lanowych – LanTreku, który odbędzie się w fińskim Tampere dziś i jutro, oraz w finale europejskich kwalifikacji do PGS: Berlin, który odbędzie się w następny weekend w stolicy Niemiec. Mimo napiętego terminarza, ghostar nie uważa, żeby jego drużyna miała problemy ze zmęczeniem. – Wręcz przeciwnie, każdy większy turniej czy kwalifikacje daje nam możliwość sprawdzenia wszystkiego, co ćwiczymy na co dzień i ewentualnie poprawy błędów. Moim zdaniem im więcej takich turniejów, tym dla nas lepiej.

Wyjazd do Finlandii będzie dla Polaków pierwszym turniejem lanowym od październikowego Europe League Promotion 2020. – Raczej nie robiliśmy żadnych zmian w playstyle’u, nadal jesteśmy drużyną, która lubi zając dobrą pozycję, ale nie boimy się też o nią zawalczyć – stwierdził ghostar.

Przed nadchodzącymi turniejami, Smoliński wyraźnie stwierdził, że jego drużyna nie odczuwa żadnej presji. – Lana w Finlandii traktujemy trochę jako bootcamp przed PGS, nigdy nie lubiłem pisać czy też rozmawiać o tym czy „jesteśmy lepsi od drużyny A, ale drużyna B na pewno będzie przed nami”. Do każdego turnieju podchodzę ze świeżą głową, celem zawsze jest wygrana. Co do PGS w Berlinie, to wydaje mi się, że prawie każda drużyna może osiągnąć top6 ze względu na to, że jest to tylko Bo12 – dodał Polak, zapytany o oczekiwania jego drużyny na temat najbliższych rozgrywek.

Rywalizację Elgiganten podczas LanTrek Tampere 2020 będzie można oglądać na kanale LanTrekTV na Twitchu. W puli nagród dwudniowego turnieju znalazło się 1o tysięcy euro, czyli około 43 tysięcy złotych, z czego 55% przypadnie zwycięzcom zmagań.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dupreeh: Czasami potrzebujemy, żeby ktoś sprowadził nas na ziemię

Astralis podczas tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice w CS:GO jak na razie radzi sobie wyśmienicie. Duńczycy wygrali wszystkie trzy spotkania,...

>