fot. Katowice

Wojewoda Śląski zadecydował – IEM Katowice 2020 bez publiczności

Od godzin porannych panował chaos informacyjny dotyczący Intel Extreme Masters Katowice 2020 oraz wstępu publiczności na wydarzenie. Jeszcze do niedawna wydawało się, że mimo zagrożeń związanych z koronawirusem turniej oraz targi esportowe IEM EXPO odbędą się bez zakłóceń.

Teraz wiemy już jednak, że tak się nie stanie. Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, w związku z zaistniałą sytuacją podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w katowickiej imprezie. W związku z tym ESL opublikowało oświadczenie o następującej treści:

O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności.

Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji.

Prasa akredytowana na wydarzenie w dalszym ciągu będzie miała możliwość wykonywania swoich obowiązków na terenie IEM. Podjęta decyzja dotyczy tylko i wyłącznie odwiedzających, którzy uczestniczyliby w imprezie jako goście. Prasa będzie posiadała dostęp terenu wydarzenia oraz press roomu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis w półfinale IEM Katowice 2020! Na`Vi wyrzuca FaZe z turnieju

Poznaliśmy pierwszego półfinalistę Intel Extreme Masters Katowice 2020. Tym okazało się broniące tytułu Astralis, które bez większych problemów poradz...

>