STS
fot. fb.com/WojciechPawlowskiOfficial

Klich, Kownacki i Linetty wśród graczy, a izak komentatorem meczu w CS:GO na rzecz walki z koronawirusem

Polscy piłkarze postanowili dołączyć do grona osób, które na drodze esportowej wspierają walkę z pandemią COVID-19. W tym celu zaplanowano charytatywny mecz Counter-Strike: Global Offensive, w którym udział weźmie w sumie dziesięciu zawodników znanych z trawiastych boisk.

– Może i jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak wy wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji. Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter-Strike, który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu. Dlatego zaprosiłem dziewięciu znanych polskich piłkarzy i razem przeprowadzimy pokazową rozgrywkę CS pod nazwą Giniemy dla życia – zapowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych pomysłodawca całej akcji, Wojciech Pawłowski.

CZYTAJ TEŻ:
Brytyjscy piłkarze pomogą zebrać środki na rzecz walki z koronawirusem podczas streamu z FIFA 20

Poza bramkarzem Widzewa Łódź w spotkaniu wystąpią też Mateusz Klich, Bartek Kapustka, Krystian Bielik, Karol Linetty, Dawid Kownacki i Jakub Piotrowski oraz związani obecnie z klubami polskiej Ekstraklasy Łukasz Zwoliński, Paweł Bochniewicz oraz Mateusz Matras. – W tak trudnych czasach jak obecne, musimy się powstrzymać od krytyki i zrobić wszystko, by ułatwić życie tysiącom lekarzy, pielęgniarek, położnych, salowych i każdemu, kto dba o to, byśmy mogli umierać jedynie wirtualnie – przyznaje Pawłowski.

Mecz pod nazwą Giniemy dla życia odbędzie się 27 marca o godzinie 20:00. Za komentarz odpowiadać będzie Piotr „izak” Skowyrski. W trakcie streamu prowadzona będzie licytacja koszulek oraz promocja znajdującej się pod tym adresem zbiórki. Wszystkie zgromadzone pieniądze zostaną ostatecznie przekazane na rzecz polskiej służby zdrowia, by wesprzeć ją w czasie walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jeden krok od EU Masters. AGO ROGUE zawalczy dziś z K1CK o miejsce w finale Ultraligi

W walce o tytuł mistrza Polski w League of Legends pozostały już tylko cztery drużyny. Dzisiejszego wieczoru poznamy jedną z dwóch ekip, której dane b...