Za nami pierwszy w tym roku turniej pod banderą koreańskiej Global Starcraft II League. W trakcie dwutygodniowego GSL Super Tournament Season 1 najlepszym okazał się reprezentant Jin Air Green Wings, Cho "Maru" Seong-Ju, który w finałowej potyczce pokonał obecnego mistrza świata z Blizzconu, Parka "Darka" Ryung-Woo.

22-letni Terran nie miał najtrudniejszej drogi do wielkiego finału, pokonując Kima "Statsa" Dae Yeoba i Kanga "Solara" Min Soo bez straty ani jednej mapy. Jedynym trudniejszym przeciwnikiem dla Maru okazał się inny Terran, Lee "INnoVation" Shin Hyung, na którego pokonanie w ćwierćfinale potrzeba było pełnego dystansu, czyli pięciu map. Żadnych szans na drodze do finału nie zostawił rywalom Dark, który z czystym kontem pokonał Jo "Patience'a" Ji Hyuna, Kima "sOs-a" Yoo Jina oraz Cho "Trapa" Sunga Ho, dając sobie tym samym szanse na obronę tytułu z poprzedniego Super Tournamentu.

Finałowa rozgrywka rozpoczęła się potyczką na Nightshade, na którym Maru był w stanie zatrzymać Ji Hyuna na dolnej połowie mapy, by potem zmusić go do poddania dzięki udanemu atakowi na jego bazę. W następnych trzech grach Terran konsekwentnie próbował przejąć kontrolę serią ataków, ale w każdej z nich reprezentant Dragon Phoenix Gaming pokazał niemal książkową obronę, dzięki czemu Zergowi do obrony tytułu brakowało już tylko jednego zwycięstwa. Mimo tego Maru doprowadził finał do decydującej siódmej mapy, którą zdominował dzięki udanym nalotom na bazę Zerga, zapewniając tym sobie zwycięstwo oraz piąty tytuł mistrzowski z cyklu GSL.

Za zwycięstwo w GSL Super Tournament Season 1 Maru zapewnił sobie czek na 10 tysięcy dolarów oraz 300 punktów rankingowych do cyklu ESL Pro Tour. Oprócz tego 22-latek wraz z innymi półfinalistami, tj. Darkiem, Solarem i Trapem, zapewnił sobie także bezpośredni awans do pierwszego sezonu GSL Code S 2020, który rozpocznie się 11 kwietnia, a w którego puli nagród znajdzie się 140 tysięcy dolarów oraz awans do przyszłorocznego Intel Extreme Masters Katowice.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa GSL Super Tournament 2020 Season 1:

1. Maru 10 000 $ + 300 punktów ESL Pro Tour
2. Dark 5 000 $ + 210 punktów EPT
3-4. Solar, Trap 2 500 $ + 140 punktów EPT
5-8. Cure, INnoVation, sOs, Zest 1 200 $ + 90 punktów EPT
9-16. Armani, Dear, PartinG, Patience, Rogue, soO, Stats, TY 650 $ + 55 punktów EPT