Sett
fot. League of Legends

Nadchodzi patch 10.8 w LoL-u. Kolejne nerfy Setta i Apheliosa oraz istotne zmiany dżungli

Najbliższa aktualizacja League of Legends zbliża się wielkimi krokami. Patch oznaczony numerem 10.8 wkroczy na oficjalne serwery gry już za nieco ponad tydzień, dlatego też główny projektant LoL-a, Mark Yetter, postanowił podzielić się cząstkowymi informacjami na temat nadchodzących modyfikacji w balansie postaci. Okazuje się, że w następnej łatce Riot wprowadzi także spore zmiany w dżungli, które znacząco wpłyną na styl gry leśników.

Osłabienia

W niechlubnym gronie osłabionych wstępnie znalazło się sześciu bohaterów, wśród których możemy zauważyć chociażby Setta, Apheliosa czy Sennę. Wspomniana trójka od wielu aktualizacji pojawia się właśnie w sekcji osłabianych czempionów, ale najwidoczniej dotychczasowe zmiany nadal są niewystarczające, skoro wszystkie wymienione postacie notorycznie dominują na Summoner’s Rift. Interesujące są natomiast kolejne wybory Riotu, gdyż na liście osłabianych widzimy również Mastera Yi, Varusa oraz Kalistę. Ten pierwszy dobrym wyborem wydaje się wyłącznie na niższych poziomach rankingowych, podczas gdy Kalista w ostatnim czasie jest wybierana jako postać na górną alejkę i w dobrej kompozycji potrafi być bardzo irytująca dzięki swojej superumiejętności.

Wzmocnienia

Jeżeli zaś chodzi o wzmocnienia, to tych doczeka się w sumie osiem czempionów. Najbardziej zadziwiająca jest jednak obecność w tym gronie Urgota oraz Evelynn, gdyż obie postacie radzą sobie znakomicie w aktualnej mecie, przez co nie powinno nikogo dziwić, jeśli w patchu 10.8 zarówno Urgot, jak i Evelynn będą ciągle wykluczani. Oprócz wspomnianej dwójki wzmocnione zostaną także bohaterki, które najczęściej oglądamy na dolnej alejce, czyli Soraka, Xayah, Tristana oraz Ashe. W przypadku midlanerów nieco lepsi w patchu 10.8 będą Ryze oraz Orianna, które w ostatnim czasie nie błyszczą na Rifcie.

Dżungla

Na początku artykułu zaznaczyliśmy także, iż w nadchodzącej aktualizacji LoL-a zauważymy spore zmiany w dżungli. Deweloperzy gry stwierdzili bowiem, że od przyszłego tygodnia ganki w początkowym etapie rozgrywki będą trudniejsze do wykonania. W zamian za to dżunglerzy mają zdobywać więcej doświadczenia oraz otrzymać lepszy sustain, który prawdopodobnie zapewnią przedmioty przeznaczone dla leśników.

Przypominamy, że patch 10.8 pojawi się na oficjalnych serwerach League of Legends już w następną środę, czyli 15 kwietnia.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
frozen

Na`Vi i mouz w pogoni za hat-trickiem, waży się przyszłość Astralis i FaZe w EPL-u

Po dwóch seriach starć w drugiej fazie europejskiej ESL Pro League kilka drużyn znalazło się nad przepaścią. Los ten spotkał m.in. FaZe Clan oraz Astr...

>