STS
fot. Ubisoft

Zapowiedziano Rainbow Six Polish Masters, w puli nagród 60 tysięcy złotych

Rainbow Six Masters League to już przeszłość. Po trzech sezonach rozgrywki te znikają ze sceny, ale nie pozostawią po sobie próżni. Ich miejsce zajmie bowiem Rainbow Six Polish Masters, które jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego cyklu. Liga zyskała m.in. nowe logo, które nawiązuje do innych krajowych turniejów na scenie Rainbow Six.

Już na Six Invitational 2020 ogłosiliśmy, że programy narodowe zyskają na znaczeniu i będą zasilały program globalny, a Polish Masters jest pierwszym krokiem w tym kierunku – przyznał Kamil Ściana, Brand Manager CE. – Niemal 3-krotnie dłuższy cykl rozgrywek niż pojedynczy sezon Masters League, 3-krotnie większa pula nagród i system ligowy, który odpowiada na oczekiwania naszej rosnącej społeczności to tylko część nowości, które wprowadzamy. Czeka nas blisko 100 godzin Siege’a w najlepszym wydaniu, podczas których widzowie będą mogli śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn w drodze po Mistrzostwo – dodał.

Wraz z Rainbow Six Polish Master krajowe rozgrywki zyskują nowy format – do lamusa odchodzi znana z Masters League faza grupowa GSL. Zamiast tego rywalizacja toczyć się będzie w klasycznym systemie ligowym każdy z każdym z zastosowaniem spotkań BO1. Faza zasadnicza toczyć się będzie przez 14 tygodni i pomoże ona wyłonić najlepsze ekipy, które wystąpią w wielkim finale. Niemniej w regulaminie pojawiły się nowe ustępy, które regulują m.in. wiek uczestników (muszą oni był pełnoletni) oraz liczbę graczy spoza Polski (dwóch, chociaż muszą oni być obywatelami Unii Europejskiej).

Łączna pula nagród Rainbow Six Polish Masters wyniesie 60 tysięcy złotych, czyli trzy razy więcej niż w przypadku ostatniej edycji Masters League. Wszyscy zainteresowani rozgrywkami będą mieli szansę dostać się do nich na drodze eliminacji, które zaplanowano na przełom kwietnia oraz maja.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak i gdzie dostać dostęp do bety VALORANTA? Oto poradnik i lista polskich streamerów!

Jak zdobyć dostęp do zamkniętej bety VALORANTA? Spieszymy z wyjaśnieniami, bo sprawa nie jest wcale tak skomplikowana, chociaż będziemy musieli liczyć...