fot. EA Sports

Turniej FIFA 20 z udziałem profesjonalnych piłkarzy! EA przekaże milion dolarów na rzecz walki z COVID-19

Kolejny dzień przynosi kolejną inicjatywę związaną ze wspieraniem trwającej na całym świecie walki z koronawirusem. Działania tego typu wspiera również EA Sports, które zapowiedziało Stay and Play Cup – turniej FIFA 20, w którym udział wezmą profesjonalni piłkarze.

W sumie do gry zaproszono 20 zespołów z różnych krajów Europy. Nie zabrakło takich marek, jak Real Madryt, Liverpool, Paris Saint-Germain czy też Borussia Dortmund. Każdy z klub desygnuje do gry jednego ze swoich piłkarzy, na ten moment ich nazwiska są jednak nieznane. – Nam brakuje futbolu tak samo, jak wam. […] W czasie, gdy musimy utrzymywać fizyczny dystans, mamy świadomość roli gier, które pozwalają bawić się milionom ludzi z całego świata i utrzymywać kontakt, zapewniając rozrywkę, bezpieczeństwo oraz pomagając w ratowaniu życia poprzez pozostawanie w domu – możemy przeczytać w oświadczeniu na oficjalnej stronie EA.

W zawodach wezmą udział następujące ekipy:

Zmagania rozpoczną się 15 kwietnia i toczyć się będą w drabince pojedynczej eliminacji. Każdy z zawodników otrzyma do swojej dyspozycji skład oceniany na 85 punktów, zaś wszystko zwieńczy finał zaplanowany na 19 kwietnia. Wszystkie mecze oglądać będzie można na oficjalnym kanale EA Sports FIFA na Twitchu. Dodatkowo osoby, które połączą z Twitchem swoje konto EA, będą mieć szansę na to, by otrzymać losowe nagrody do trybu FUT.

Całe wydarzenie ma także charakter charytatywny. Dlatego też EA Sports już teraz zobowiązywało się do przekazania miliona dolarów stworzonemu przez organizację nonprofit, GlobalGiving, globalnemu funduszowi na rzecz walki z COVID-19. Podczas trwania imprezy kibice także będą mogli wspierać wspomnianą inicjatywę poprzez m.in. wpłacanie datków.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa kroki od mistrzostwa. Liquid i Evil Geniuses powalczą o finał EPL NA

W grze o triumf w północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 11 pozostały już tylko trzy formacje. Dwie, Team Liquid i Evil Geniuses, są o kr...

>