fot. twitter.com/FIFAeWorldCup

Górnik Zabrze i AS Roma uczczą 50-lecie legendarnego meczu na wirtualnej murawie

W 1970 roku Górnik Zabrze przeżył najpiękniejszą przygodę w europejskich pucharach. To właśnie w tamtym roku śląski klub dotarł do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym minimalnie przegrał z Manchesterem City. Nim jednak zespół awansował do finałowego meczu, stoczył pamiętny półfinałowy pojedynek z AS Romą.

Wtedy rozegrano aż trzy spotkania – 1, 15 oraz 22 kwietnia na neutralnym terenie w Strasbourgu. Wszystkie one kończyły się jednak remisem, wobec czego, zgodnie z ówczesnymi zasadami, które nie brały pod uwagę serii rzutów karnych, o losach awansu przesądzić miał rzut monetą. Wówczas szczęście stało po stronie Górnika po takim losowaniu został ogłoszony zwycięzcą. Już za kilka dni będziemy obchodzić pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia, którą klub postanowił uczcić w wyjątkowy sposób.

Z oczywistych względów nie ma mowy o żadnej imprezie na żywo. Zamiast tego zorganizowany zostanie trójmecz w FIFĘ 20 na konsoli PlayStation 4, podczas którego ekipę ze Śląska reprezentować będzie dwóch jej piłkarzy wyłonionych na drodze wewnętrznego turnieju, Daniel Ściślak i Michał Rostkowski. Do tej dwójki dołączy Mateusz „Indywidualistaa” Kamiński, który pod banderą zabrzańskiej ekipy występował w Ekstraklasa Cup. Naprzeciwko nich stanie natomiast związany z Romą Damian „Damie” Augustyniak, który w sumie rozegra trzy mecze – po jednym z każdym z rywali.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie studio prowadzone przez Bartosza „Orayu” Fatygę, który wraz z Łukaszem „JeffremJ” Chmielem zajmować się będzie także komentarzem. Podczas transmisji, która rozpocznie się 22 kwietnia o godzinie 19:48, przewidziano również wywiady z zawodnikami i konkursy dla widzów.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pora na jednoślady! Zapowiedziano Polską Ligę eMotoGP 2020 na PlayStation 4

Od kilku tygodni regularnie docierają do nas doniesienia na temat wirtualnych imprez w obrębie Formuły 1, NASCAR czy też IndyCar Series. Niemniej w ko...