STS
fot. Polski Związek Motorowy

Polski Związek Motorowy + esport = Mistrzostwa Polski Digital Motorsport

W czasach, gdy organizowanie imprez sportowych stało się niemożliwe, esport kwitnie, stając się wartościowym substytutem. Dostrzegł to także Polski Związek Motorowy, który oficjalnie uznał elektroniczną rywalizację za jedną z dyscyplin i zapowiedział Mistrzostwa Polski Digital Motorsport. – Bardzo się cieszę, że wraz z Ragnar Simulator wprowadzamy nową dyscyplinę, digital motorsport, realizowaną w randze Mistrzostw Polski – przyznał […]

W czasach, gdy organizowanie imprez sportowych stało się niemożliwe, esport kwitnie, stając się wartościowym substytutem. Dostrzegł to także Polski Związek Motorowy, który oficjalnie uznał elektroniczną rywalizację za jedną z dyscyplin i zapowiedział Mistrzostwa Polski Digital Motorsport.

– Bardzo się cieszę, że wraz z Ragnar Simulator wprowadzamy nową dyscyplinę, digital motorsport, realizowaną w randze Mistrzostw Polski – przyznał prezes PZM, Michał Sikora. – Ten przełomowy dla nas projekt inaugurujemy w roku jubileuszowym 70-lecia PZM. Wychodzi on naprzeciw nowym tendencjom, stanowi ekonomiczną formę rywalizacji sportowej, a jednocześnie w obecnym czasie pandemii pozwoli zawodnikom i fanom na prawdziwe ściganie – dodał.

Co ciekawe, Polska to pierwszy kraj na świecie, który zorganizuje imprezę będącą oficjalnymi mistrzostwami kraju. Mówimy tutaj więc o sporym prestiżu, tym bardziej że zwycięzca rozgrywek swój tytuł formalnie otrzyma podczas organizowanej przez Polski Związek Motorowy Gali Sportu. Nad właściwym rozwojem nowej dyscyplin czuwać będzie więc specjalnie powołana do tego Podkomisja Nowych Technologii GKSS PZM, którą wspierać w roli promotora będzie wspomniane już Ragnar Simulator.

– Projekt digital motorsport, który mamy przyjemność wspólnie rozwijać z Polskim Związkiem Motorowym, ma charakter długofalowy i skupia wokół siebie nie tylko działania esportowe – stwierdził CEO Ragnar Simulator, Radosław Turek. – Naszą misją jest promowanie tradycyjnych wartości sportowych w cyfrowym świecie, umożliwienie rozwoju kariery zawodnikom, stworzenie fantastycznego widowiska dla kibiców oraz uświadamianie społeczeństwa, do czego służą symulatory jazdy. Bardzo cieszy mnie podjęta inicjatywa – zakończył.

CZYTAJ TEŻ:
Pora na jednoślady! Zapowiedziano Polską Ligę eMotoGP 2020 na PlayStation 4

Pierwszym turniejem w ramach Mistrzostw Polski Digital Motorsport będzie prolog, który odbędzie się 26 kwietnia na Torze Poznań – wydarzenie to nie będzie jednak wliczać się do klasyfikacji generalniej. Co ciekawe, wezmą w nim udział także zaproszeni przez organizatorów goście, tacy jak m.in. Bartłomiej Mirecki, dwukrotny mistrz Polski Kia Lotos Race i kierowca serii Formuła Renault 2.0, a także Dominik Blajer, triumfator Polskiej Ligi Esportowej 2019. Na linii startowej staną także dwaj reprezentanci Williams Esports, Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński. W sumie przygotowano 36 miejsc podzielonych na trzy kategorie.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie fotele zostały jeszcze obsadzone. Osoby zainteresowane udziałem w MPDM muszą spełnić jednak dwa warunki: po pierwsze muszą posiadać swój egzemplarz gry Assetto Corsa na PC, a po drugie muszą wypełnić dostępny pod tym adresem formularz zgłoszeniowy, po którym otrzymają dalsze instrukcje. Jednocześnie należy też dodać, że z samego wydarzenia prowadzona będzie transmisja na żywo, która ruszy 26 kwietnia o godzinie 13:30 na oficjalnym profilu Polskiego Związku Motorowego na Facebooku.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro

Rozlosowano grupy ESL One Road to Rio, MICHU poznał rywali

Obecna sytuacja zdrowotna na świecie wymusiła nowe rozwiązania jeśli chodzi o proces eliminacyjny do Majora. Zamiast zwyczajowych Minorów rozegrane zo...