STS
fot. materiały prasowe

Już w niedzielę rusza Esportowa Liga F1, wśród uczestników redaktorzy Cybersportu

Sporty motorowe już jakiś czas temu przeniosły się na wirtualne tory, aby więc podtrzymać tę tendencję, zapowiedziano zmagania w ramach Esportowej Ligi F1. Pierwszy sezon nowych rozgrywek zostanie zainaugurowany już w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 18:00. Na linii startu stanie wielu przedstawicieli rodzimego esportu, w tym m.in. Adam „destru” Gil, Kamil „Dziukens” Dziuk […]

Sporty motorowe już jakiś czas temu przeniosły się na wirtualne tory, aby więc podtrzymać tę tendencję, zapowiedziano zmagania w ramach Esportowej Ligi F1. Pierwszy sezon nowych rozgrywek zostanie zainaugurowany już w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 18:00.

Na linii startu stanie wielu przedstawicieli rodzimego esportu, w tym m.in. Adam „destru” Gil, Kamil „Dziukens” Dziuk czy też Olek „vuzeey” Kłos. Nie zabraknie również członków naszej redakcji – redaktorzy Daniel „Uspek” Kasprzycki i Adam „Robin” Suski zasiądą za sterami bolidów Toro Rosso, podczas gdy współodpowiedzialny za Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl Kamil „Kozak_Lkr” Kozak prowadzić będzie pojazd w barwach Alfa Romeo. Koordynatorami projektu są wspomnieni już Dziuk i Suski, a także Marcin „marceliszpak” Kamiński.

CZYTAJ TEŻ:
Robert Kubica weźmie udział w dwunastogodzinnym wyścigu iRacing na Suzuce!

Na koniec warto wspomnieć, że osoby ścigające się nie walczą o żadne nagrody dla siebie. Zwycięzca będzie mógł jednak wskazać wybrany przez siebie cel charytatywny, na który przekazane zostaną pieniądze zebrane w trakcie trwania sezonu. Niemniej na ten moment nie jest jeszcze do końca jasne, jak będzie można wspierać zbiórkę – informacja ta pojawi się dopiero za jakiś czas. Samo ELF1 składać się będzie w sumie z trzynastu wyścigów rozgrywanych w piątki o 21:00 oraz niedziele o 18:00 – i tak aż do 31 maja. Jednakże niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania zorganizowany zostanie kolejny sezon lub nawet powstanie druga dywizja, by można było pomieścić wszystkich kierowców.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

1. Bartłomiej „costa1g” Juda 12. Daniel „Uspek” Kasprzycki
2. Tomasz „freo” Wolski 13. Kamil „Dziukens” Dziuk
3. Filip „Salty” Müller 14. Radek „Mad1” Florkowski
4. Mikołaj „Urf” Palimąka 15. Kamil „Kozak_Lkr” Kozak
5. Tomasz „sarkastik” Alicki 16. Jakub „breaaKKK” Żelewski
6. Zbigniew „Emill” Pławecki 17. Krzysztof „KXN” Szymczak
7. Adam „destru” Gil 18. Michał „M41K3L” Hebda
8. Olek „vuzeey” Kłos 19. Wojciech „crosik” Moreń
9. Marcin „marceliszpak” Kamiński 20. Marcin „Szuwar” Ciesielski
10. Bogumił „bjoxu” Justyna 21. rezerwowy Wojciech „Wojtq” Zięba
11. Adam „Robin” Suski 22. rezerwowy Dominik „chiken” Stolarek

Osoby zainteresowane udziałem w rozgrywkach mogą zgłaszać swoje kandydatury na kierowców rezerwowych pod tym adresem – pierwszeństwo będą mieć jednak ludzie zaangażowani w rozwój polskiego esportu. Same wyścigi oglądać będzie można na oficjalnym kanale Esportowej Ligi F1 na Twitchu. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie ELF1 oraz na Twitterze.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Robert Kubica weźmie udział w dwunastogodzinnym wyścigu iRacing na Suzuce!

W jaki sposób kierowcy wyścigowi mogą zaspokajać głód rywalizacji podczas pandemii koronawirusa? Jedną z możliwości jest próbowanie swoich sił w różny...