STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

izak w drużynie z phr-em i NEEXEM? Tak, zagrają w lidze VALORANTA!

Ostatnimi czasy turnieje w VALORANTA pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Nikt najprawdopodobniej nie jest tym faktem zaskoczony, wszak nowa strzelanka ze stajni Riot Games zaskarbiła sobie serca graczy i przyciąga masę ludzi przed ekrany monitorów. Do tej pory widzieliśmy głównie zawody z udziałem popularnych streamerów, a nie graczy aspirujących na zostanie profesjonalnymi zawodnikami rywalizującymi […]

Ostatnimi czasy turnieje w VALORANTA pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Nikt najprawdopodobniej nie jest tym faktem zaskoczony, wszak nowa strzelanka ze stajni Riot Games zaskarbiła sobie serca graczy i przyciąga masę ludzi przed ekrany monitorów. Do tej pory widzieliśmy głównie zawody z udziałem popularnych streamerów, a nie graczy aspirujących na zostanie profesjonalnymi zawodnikami rywalizującymi w produkcji twórców League of Legends. Teraz jednak w końcu ujrzymy profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia, gdyż na horyzoncie pojawiło się Absolute Pro League, w którym udział weźmie kilku Polaków.

Najbardziej zaskakująca na liście uczestników z pewnością jest obecność składu o nazwie Fordon Boars, w której widnieje aż pięć polskich nazwisk. Co ciekawe, w zespole znaleźli się dwaj zawodnicy Emeritos Banditos, czyli Piotr „izak” Skowyrski oraz Paweł „saju” Pawełczak, którzy zaledwie parę dni temu zapisali się wraz ze swoją drużyną do kolejnego sezonu ESEA Open. Fordon Boars reprezentować będą także znani z rywalizacji w CS:GO Sebastian „NEEX” Trela, Patryk „Patitek” Fabrowski oraz Tomasz „phr” Wójcik. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zarówno NEEX, jak i Patitek byli w przeszłości związani z Izako Boars, a więc organizacją założoną przez Skowyrskiego. Wójcik natomiast od momentu rozstania z Virtus.pro nie występował w żadnej profesjonalnej drużynie.

Należy także wspomnieć, że w Absolute Pro League udział weźmie także inny polski gracz VALORANTA. Mowa tutaj o Mikołaju „cyberDMG” Łapaczu, który nie tak dawno temu zasilił szeregi Begrip Gaming. Łapacz jest pierwszym Polakiem, który został zakontraktowany przez profesjonalną organizację esportową jako pełnoprawny gracz VALORANTA, dlatego też bez dwóch zdań warto będzie przyjrzeć się jego poczynaniom.

W Absolute Pro League udział weźmie w sumie trzydzieści dwie formacje, które zostaną podzielone na osiem grup. W każdym ze zbiorów znajdzie się wobec tego po cztery ekipy, które rozegrają po jednym meczu z każdym rywalem. Dwie najlepsze drużyny awansują do fazy pucharowej, która będzie rozegrana za pomocą drabinki pojedynczej eliminacji. W puli nagród zawodów znalazło się w sumie 3 000 euro, z czego połowa tej kwoty wpadnie na konto triumfatora rozgrywek.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Jamppi w ENCE? Równanie matematyczne z wieloma niewiadomymi

– W dłuższej perspektywie ENCE powinno mieć oko na utalentowanego Nikitę „Derkepsa” Sirmiteva z KOVA Esports oraz Eliasa „Jamppiego” Olkkonena, pod wa...