Minionej nocy dobiegł końca kolejny internetowy turniej VALORANTA. W rozgrywkach przygotowanych przez ESPN udział wzięło osiem zespołów, z czego siedem reprezentowało sceny różnych gier esportowych, jak Rainbow Six: Siege, Playerunknown's Battlegrouds czy League of Legends, a w skład ostatniego weszli twórcy FPS-a od Riot Games. W stawce nie zabrakło formacji Braxtona"braxa" Pierce'a, jednak tym razem to nie ona zatriumfowała.

Pierce, który już jakiś czas temu dołączył do T1, ma na swoim koncie trzy wygrane w turniejach VALORANTA. Wszystko wskazywało na to, że on i jego ekipa po mistrzowski tytuł sięgną ponownie, jednak ostatecznie do tego nie doszło. Zespół, który oprócz braxa tworzyli też Keven "AZK" Larivière, Spencer "Hiko" Martin, Tyler "Skadoodle" Latham i Jordan "n0thing" Gilbert, po świetnej fazie grupowej (3 wygrane, 0 porażek, tylko 8 straconych rund), w pierwszej rundzie play-offów zmierzył się z zespołem deweloperów gry. Choć ci na Haven walczyli dzielnie, to ostatecznie brax i jego kompani wygrali 13:11.

CZYTAJ TEŻ:
phr: Nie wykluczam, że w przyszłości być może podejmę decyzję o przejściu na VALORANTA

Po drugiej stronie drabinki świetnie poradził sobie natomiast Team Canyon, którego członkami byli zawodnicy reprezentujący scenę Apex Legends. Ci także przez pierwszy etap rozgrywek przeszli bez szwanku, a w półfinale rozprawili się z graczami Overwatcha występującymi pod nazwą Team Heroes.

Do rozstrzygnięcia finału ESPN Esports Invitational, w którym Team Canyon podejmował Team Mirage, potrzeba było w sumie trzech map. Na pierwszej, Bindzie, zatriumfowali zawodnicy wywodzący się z Counter-Strike'a. Ale już dwie kolejne lokacje, Haven i Split, padały łupem przedstawicieli sceny Apex Legends. Co ciekawe, najskuteczniejszym zawodnikiem w całej serii był Hiko, który na trzech lokacjach uzyskał w sumie 62 fragi.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa ESPN Esports Invitational w VALORANTA:

  1. Team Canyon (Kellar, Aceu, dizzy, Mendo, sYnceDez)
  2. Team Mirage (AZK, brax, n0thing, Skadoodle, Hiko)
  3. Team Dev (Nickwu, Penguin, Volcano, excal, ntt), Team Heroes (Gale Adelade, Boostio, Kephrii, Carter, emongg)