STS
fot. PEL Esports

Marcelek żegna się ze składem Elgiganten w PUBG

Obecnie trwające zmiany na europejskiej scenie PlayerUnknown’s Battlegrounds niestety nie ominęły najlepszego polskiego zespołu w grze od PUBG Corporation. Po niemal rocznej przygodzie z Elgiganten Gaming pożegnał się Marcel „Marcelek” Nietopiel.

W czerwcu ubiegłego roku 21-latek dołączył do składu prowadzonego przez Pawła „ghostara” Smolińskiego, który w tamtym czasie reprezentował barwy Powerful. Miesiąc później polska drużyna podpisała kontrakt ze szwedzkim Elgiganten Gaming, w którym święciła ona największe sukcesy. Wśród nich można wymienić zwycięstwa w OGA PUBG Pit Invitational Season 4 i PSL Season 5, drugie miejsce w 303 Royale Pro League, trzecie na tegorocznym Lantreku oraz piąte w turnieju promocyjnym do PUBG Europe League 2020. Ostatnie tygodnie nie były jednak najlepsze dla rodzimego składu, który zajął dopiero dziewiętnastą lokatę w europejskiej części PGS: Berlin oraz dwunastą w europejskiej dywizji drugiego sezonu 303 Royale Pro League.

Z dniem dzisiejszym kończy się moja przygoda w Elgiganten Gaming. Chciałbym wszystkim podziękować za wsparcie które…

Opublikowany przez Marcel "Marcelek" Nietopiel Piątek, 24 kwietnia 2020

Na tę chwilę nie wiadomo kto zastąpi Marcelka w składzie Elgiganten Gaming. Nie zanosi się jednak na to, że będzie trzeba długo czekać na tę informację, ponieważ reprezentantów Elgiganten Gaming czeka walka w Dreamhack PUBG Showdown Online, który rozpocznie się już drugiego maja.

Obecny skład Elgiganten Gaming w PUBG wygląda następująco:

  • Paweł „ghostar” Smoliński
  • Michał „knorkis” Bławat
  • Mateusz „MOORPHEUS” Ludwig
  • Henrik „lanne” Lannemyr (menadżer)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugi zespół AGO wystąpi podczas Esport Tour Pro

NEST nie musiało zbyt długo czekać na pierwsze w swojej historii zaproszenie. Drugi zespół x-komu AGO zgarnął bowiem przedostatnią bezpośrednią przepu...